Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: Gowin dawno powinien odejść, bo szkodził PO i koalicji

0
Podziel się

Jarosław Gowin dawno powinien odejść, robił spore szkody koalicji i
Platformie - tak Marek Sawicki (PSL) skomentował odejście b. ministra sprawiedliwości z Platformy.
Jak mówił, koalicja ma większość w Sejmie, a gdyby jej zabrakło - możliwe są wcześniejsze wybory.

bEqEgFCJ

Jarosław Gowin dawno powinien odejść, robił spore szkody koalicji i Platformie - tak Marek Sawicki (PSL) skomentował odejście b. ministra sprawiedliwości z Platformy. Jak mówił, koalicja ma większość w Sejmie, a gdyby jej zabrakło - możliwe są wcześniejsze wybory.

"Pewnie za miesiąc ogłosi, że buduje nowe ugrupowanie polityczne, które ma być swojego rodzaju klinem pomiędzy PO a PiS. Mnie, jako konkurenta politycznego, to nie smuci" - powiedział Sawicki dziennikarzom w poniedziałek w Sejmie.

Zdaniem Sawickiego Gowin podąża drogą "premiera z Krakowa" (b. polityka PO Jana Rokity). "Oby tak nie zakończył, bo po nim się więcej spodziewałem" - dodał.

bEqEgFCL

Pytany, czy odejście Gowina może doprowadzić do utraty większości przez koalicję rządową, Sawicki odpowiedział, że na razie rząd dysponuje większością 231 głosów "plus zapas, nad którym, wydaje się, Platforma panuje" (koło poselskie "Inicjatywa dialogu" założone przez czworo posłów, którzy opuścili klub Ruchu Palikota). Koalicja ma obecnie większość 232 głosów.

"W polityce trzeba mieć na uwadze różne rozwiązania. Tak jak powiedział premier, jeśli nie będzie większości, to wcześniejsze wybory są możliwe" - ocenił polityk PSL.

Gowin ogłosił w poniedziałek, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Dzisiaj doszedłem do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków" - argumentował. (PAP)

gł/ son/ jra/

bEqEgFDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)