Notowania

bytom
01.07.2013 14:05

Śląskie: Ponad 420 projektów na logo Bytomia

Inspiracją dla projektantów były m.in. Opera Śląska w Bytomiu, szyby kopalniane, rynek miasta, kamienice oraz lew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gawalkiewicz/ZAFF/REPORTER)

*Ponad 420 projektów wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miejski w Bytomiu konkurs na logo miasta. Zgłoszenia nadesłali m.in. mieszkańcy miasta. Zwycięzca zostanie wyłoniony w sondzie internetowej - poinformował Urząd Miejski. *

_ Bytom miasto tradycji _, _ Bytom miasto pozytywów _, _ Bytom miasto energii _, _ Bytom właściwy kierunek _, _ Bytom miasto równych szans _ - to tylko niektóre z haseł jakie pojawiły się na zaprojektowanych m.in. przez mieszkańców miasta zgłoszeniach na logo Bytomia.

Inspiracją dla projektantów były m.in. Opera Śląska w Bytomiu, szyby kopalniane, rynek miasta, kamienice oraz lew.

Logo z lwem pojawia się w kilkunastu propozycjach. Ich autorzy nawiązują w ten sposób do znanej rzeźby _ Lew śpiący _, która była elementem nieistniejącego już, a pochodzącego z 1873 roku, pomnika mieszkańców powiatu bytomskiego poległych w wojnie francusko-pruskiej w latach 1870-1871. Rzeźba kilkakrotnie zmieniała miejsce. W 2006 roku znaleziono ją w Warszawie (stała przy bocznym wejściu do warszawskiego ZOO). Powróciła do Bytomia w 2008 roku.

_ Projekty są bardzo różnorodne, a bytomianie - pomysłowi, dlatego wszystkie projekty umieściliśmy na stronie internetowej bytom.pl, by każdy mógł je zobaczyć _ - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jak powiedział PAP naczelnik wydziału promocji i kontaktów z mediami Krzysztof Turzański, wszystkie projekty są analizowane przez powołaną przez Urząd Miejski komisję. O konsultacje poproszono m.in. grafików, fotografików oraz artystów. Z tych ponad 420 propozycji komisja wyłoni dziesięć najlepszych, a zwycięzca zostanie wybrany w sondzie internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym mieście runąć może 70 kamienic W piątek w Bytomiu w ciągu kilku godzin częściowo zawaliły się trzy kamienice. Miasto zastanawia się, jak poradzić sobie z kosztownym problemem.
Zmienił się rozkład PKP. Wykorzystują to W całej Polsce w niedzielę wchodzi w życie zmieniony rozkład jazdy. Ma to związek z remontami rozpoczynanymi przez zarządcę linii kolejowych - PKP PLK.
Tagi: bytom, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz