Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Toruń: Odsłonięto pomnik Jana Pawła II

0
Podziel się:

Na terenie campusu Wyższej Szkoły Kultury
Społecznej i Medialnej (WSKSiM), który będzie częścią przeszłego
Centrum "Polonia in Tertio Millenio" w Toruniu odsłonięto w
czwartek pomnik Jana Pawła II. Poświęcił go miejscowy ordynariusz
bp Andrzej Suski.

Na terenie campusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM), który będzie częścią przeszłego Centrum "Polonia in Tertio Millenio" w Toruniu odsłonięto w czwartek pomnik Jana Pawła II. Poświęcił go miejscowy ordynariusz bp Andrzej Suski.

Poświęcenie pomnika Ojca Świętego było częścią uroczystości z okazji 15. rocznicy powstania Radia Maryja.

"Uśmiechnięty Ojciec Święty, stojący przed gamchem WSKSiM ze znakiem władzy pasterskiej w Kościele i wyciągniętą dłonią wita wszystkich przybywających do tworzącego się +Polonia in Tertio Millenio+" - powiedział w czasie uroczystości prowincjał redemptorystów o. Zdzisław Klafka.

"Niech ten pomnik zawsze przypomina studentom, profesorom i wszystkim tu przybywającym, że mamy otwierać serca dla Chrystusa Odkupiciela" - dodał.

Pomnik papieża ma 4,17 metra wysokości. Autorką dzieła jest meksykańska rzeźbiarka Georgina "Gogy" Farias, a fundatorem - prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ), Jan Kobylański.

"Ojca Świętego Jana Pawła II spotkałam w 1979 i 1990. Za drugim razem byłam bardzo chora, ale po błogosławieństwie papieża wyzdrowiałam. To spowodowało, że postanowiłam stworzyć jego pomnik. To druga moja praca w Polsce - pomnik Jezusa Miłosiernego stoi w Częstochowie" - powiedziała Farias.

W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyli m.in. szefowa KRRiT Elżbieta Kruk oraz ministrowie Przemysław Gosiewski i Jan Szyszko.

W skład przyszłego Centrum "Polonia in Tertio Millenio" wchodzić będą Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Muzeum Osiągnięć Narodu Polskiego i dom opieki dla ludzi starszych.(PAP)

rau/ olz/ fal/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)