Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

VII Przystanek Niepodległość Muzeum Historii Polski

0
Podziel się:

Trzy trasy dla młodszych i starszych warszawiaków poświęcone
przedpowstaniowej stolicy zaplanowano podczas gry miejskiej "Warszawa przed powstaniem styczniowym"
zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski w ramach VII Przystanku Niepodległość.

Trzy trasy dla młodszych i starszych warszawiaków poświęcone przedpowstaniowej stolicy zaplanowano podczas gry miejskiej "Warszawa przed powstaniem styczniowym" zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski w ramach VII Przystanku Niepodległość.

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Historii Polski organizuje kolejną edycję Przystanku Niepodległość. W jego ramach zaplanowano zorganizowanie gry miejskiej "Warszawa przed powstaniem styczniowym", przygotowanej w trzech wariantach - jeden wariant dla młodszych i dwa dla starszych mieszkańców miasta.

Trasa dziecięca pt. "Przygody małych Kossaków" odbędzie się w Ogrodzie Saskim, gdzie najmłodsi "spotkają się" z Tadeuszem i Wojciechem z artystycznej rodziny Kossaków. Zabiorą ich oni na wyprawę w krainę swojego dzieciństwa, prezentując ulubione zabawy. Zaplanowano także m.in. zagadki z dziedziny historii i literatury dziecięcej.

Trasą spacerową "Z pamiętnika nowiniarza" poprowadzą nas wspomnienia początkującego literata i dziennikarza. Gracz m.in. odwiedzi pracownię fotograficzną Karola Beyera, dowie się gdzie pierwotnie mieściła się Zachęta, otrzyma szansę studiowania w Szkole Głównej, by wreszcie trafić na bal lub kwestę dobroczynną w Resursie Obywatelskiej.

"Uczestnicy gry będą także zbierać litery do hasła, które pozwoli potem dojść do mety, gdzie będzie czekała niespodzianka. W zależności od tego, ile punktów zdobędzie gracz, będzie mógł decydować o dalszych losach rozwoju miasta" - opowiadała PAP Gabriela Sierocińska-Dec z Działu Edukacyjnego Muzeum Historii Polski.

Trasa trzecia pt. "Kryptonim +Amfibia+", określana jako najtrudniejsza, będzie poświęcona działalności konspiracyjnej. Gracz wcieli się w niej w rolę emisariusza, który przyjechał do Warszawy, by zebrać informacje o tajnych organizacjach i ich działalności. Pozna miejsca manifestacji patriotycznych i nastroje społeczne, będzie współorganizować siatkę konspiracyjną.

Start wszystkich gier zaplanowano spod siedziby Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej. Gra dziecięca rozpoczyna się o godz. 10 i potrwa do godz. 15. Ostatni gracze mogą wyruszyć na trasę o godz. 14. Gry dla dorosłych zaplanowano w godz. 11-18.

Gra ma stanowić wstęp do wystawy, która zostanie otwarta w 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie jej towarzyszyć specjalnie wydany "Muzealny Tygodnik Ilustrowany" dostępny na ruszającej 12 listopada stronie www.1863.muzhp.pl.

Patronami medialnymi VII Przystanku Niepodległość są portal historyczny dzieje.pl i Polska Agencja Prasowa. (PAP)

akn/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)