Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ciąg dalszy konsolidacji na rynku bankowym. Millenium ma zgodę na przejęcie Euro Banku

14
Podziel się:

Koncentracji na polskim rynku bankowym ciąg dalszy. Bank Millenium otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Euro Banku.

Millenium za niespełna 2 mld zł ma przejąć Euro Bank
Millenium za niespełna 2 mld zł ma przejąć Euro Bank (East News)
bESPiIKt

Decyzja prezesa UOKiK datowana jest na 28 grudnia 2018 r. Jak w raporcie bieżącym poinformował bank "decyzja oznacza, że spełnił się jeden z warunków zawieszających wskazanych w umowie dotyczącej nabycia przez Bank ok. 99,78 proc. akcji Euro Bank S.A od SG Financial Services Holdings (spółka zależna francuskiego Société Générale), tj. uzyskanie zgody właściwego organu antymonopolowego”.

Za pełną kontrolę nad wrocławskim bankiem oraz prawie 100 proc. jego akcji Millenium zapłaci około 1,83 mld zł, choć umowa, o której poinformowano w listopadzie zawiera mechanizm korekty ceny po zamknięciu, co oznacza, że zostanie ona skorygowana po faktycznym sfinalizowaniu transakcji. Zamknięcie planowane jest na II kwartał 2019 r., a połączenie operacyjne w ostatnim kwartale tego roku.

Bank Millenium posiada aktywa warte ponad 70 mld zł i plasuje się w drugiej piątce największych banków w Polsce. Z kolei aktywa Eurobanku to około 14 mld zł, a jego zysk w 2017 r. to 103 mln zł.

bESPiIKv

Zobacz też: Ekspert: frankowicze nie chcą przewalutować kredytów, bo politycy obiecali lepsze warunki

Portugalskie Millenium razem z Euro Bankiem przejmie jego portfel kredytów frankowych, przy czym to obecny właściciel przejmowanego banku ma zapewnić 10-letnie gwarancje dla 80 proc. ryzyka kredytowego oraz zwolnienie z odpowiedzialności za ewentualne niekorzystne wyroki sądowe czy zmiany w prawie negatywnie wpływające na wyniki instytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESPiIKW
banki
eurobank
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Zuuulus
3 lata temu
Czy ten Euro bank to był Czarneckiego??? Pomieszają ,pomieszają, wyciągną kasę i i krzyku narobią... Z banku gwarancyjnego ludzie dostaną część pieniędzy i tak się toczy sprawa. Bank gwarancyjny my zasilony podatkami i wszytko gra!!
KiKi
3 lata temu
Obydwa te banki nie są bankami polskimi.
ałtorytet
3 lata temu
bank czerwonych trzyma się niezle.
bESPiIKX
Jkm
3 lata temu
Za złotówkę?To ja też chcę jeden panie premierze.
aosetuh
3 lata temu
Przejecie tu, przejecie tam... tak sie rodza monopole i kartele. Pozdro ;))))