Notowania

banki
03.01.2019 20:56

Ciąg dalszy konsolidacji na rynku bankowym. Millenium ma zgodę na przejęcie Euro Banku

Koncentracji na polskim rynku bankowym ciąg dalszy. Bank Millenium otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Euro Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Millenium za niespełna 2 mld zł ma przejąć Euro Bank

Decyzja prezesa UOKiK datowana jest na 28 grudnia 2018 r. Jak w raporcie bieżącym poinformował bank "decyzja oznacza, że spełnił się jeden z warunków zawieszających wskazanych w umowie dotyczącej nabycia przez Bank ok. 99,78 proc. akcji Euro Bank S.A od SG Financial Services Holdings (spółka zależna francuskiego Société Générale), tj. uzyskanie zgody właściwego organu antymonopolowego”.

Za pełną kontrolę nad wrocławskim bankiem oraz prawie 100 proc. jego akcji Millenium zapłaci około 1,83 mld zł, choć umowa, o której poinformowano w listopadzie zawiera mechanizm korekty ceny po zamknięciu, co oznacza, że zostanie ona skorygowana po faktycznym sfinalizowaniu transakcji. Zamknięcie planowane jest na II kwartał 2019 r., a połączenie operacyjne w ostatnim kwartale tego roku.

Bank Millenium posiada aktywa warte ponad 70 mld zł i plasuje się w drugiej piątce największych banków w Polsce. Z kolei aktywa Eurobanku to około 14 mld zł, a jego zysk w 2017 r. to 103 mln zł.

Zobacz też: Ekspert: frankowicze nie chcą przewalutować kredytów, bo politycy obiecali lepsze warunki

Portugalskie Millenium razem z Euro Bankiem przejmie jego portfel kredytów frankowych, przy czym to obecny właściciel przejmowanego banku ma zapewnić 10-letnie gwarancje dla 80 proc. ryzyka kredytowego oraz zwolnienie z odpowiedzialności za ewentualne niekorzystne wyroki sądowe czy zmiany w prawie negatywnie wpływające na wyniki instytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, bank millenium, eurobank
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

LucekLewacki portal to i zatrudnieni w nim nie wiedzą co piszą i o jakim banku, byleby tylko jechać na opozycję

04-01-2019

KrzysiekMillennium, a nie Millenium... rety...

04-01-2019

MarcinOj tam, mogli się dogadać z szefem KNF to przejęliby ten bank za złotówkę. Tzn. 40 mln pod stołem i złotówkę oficjalnie.

Rozwiń komentarze (14)