Notowania

banki
14.08.2019 20:17

Getin Noble Bank nie znalazł inwestora

Żaden inwestor nie wspomoże finansowo banku Leszka Czarneckiego. Przynajmniej nie teraz. "bank przygotowuje strategię odbudowy dochodowości" - napisano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: MARCIN OLIVA SOTO/REPORTER)

"Bank(...) otrzymał informacje od doradcy inwestycyjnego reprezentującego bank w procesie pozyskiwania inwestora finansowego, iż w ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami (...) nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie banku" - napisano w komunikacie.

Oznacza to, że Getin Noble Bank będzie musiał samemu opracować strategię, aby odbudować swoją pozycję kapitałową i spełnić krajowe wymogi regulacyjne.

W połowie czerwca Getin informował, że ma dwie niewiążące oferty od prywatnych funduszy dopuszczonych do pogłębionej analizy finansowej. Oferty te zawierały szereg warunków, w tym między innymi odnoszących się do zakupu istniejących obecnie akcji banku i uzgodnień z organami regulacyjnymi.

Strata netto grupy Getin Noble Banku w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 157,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 42 mln zł.

Obejrzyj: Tajemniczy komentarz Balcerowicza. Był pytany o wybory

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, wiadomosci, gospodarka, getin bank, leszek czarnecki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

danielWidać znaczną poprawę względem ubiegłego roku. Widać terapia szokowa przyniosła rezultaty. Zarząd wyznaczył nowe priorytety i jest gotowy do dalszej, … Czytaj całość

14-08-2019

malwina_kaMyślę że będzie dobrze, słyszałam że mają w zarządzie kilku ogarniętych ludzi którzy dadzą radę wyprowadzić bank z kryzysu. Szczerze na to liczę bo … Czytaj całość

14-08-2019

JBSkoro idea sobie poradziła to getin tym bardziej powinien wyjść z tego bez większego szwanku

Rozwiń komentarze (65)