Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Jest tymczasowe kierownictwo PKO BP. Będzie konkurs na prezesa

9
Podziel się:

Zmiany w największym polskim banku stały się faktem. Poznaliśmy w środę członków tymczasowego zarządu PKO BP. Trzy osoby mają pokierować jego pracami do czasu wyłonienia nowego składu. Na stanowisko prezesa i dwóch wiceprezesów ma zostać zorganizowany otwarty konkurs.

Jest tymczasowe kierownictwo PKO BP. Będzie konkurs na prezesa
Tymczasowy zarząd największego państwowego banku. Będzie konkurs na członków zarządu PKO BP (Adobe Stock, mino21)

"Żelazna miotła" na początku lutego wkroczyła do PKO BP. Odwołano wtedy ośmiu członków dotychczasowej rady nadzorczej (w tym m.in. Roberta Pietryszyna, Wojciecha Jasińskiego, Macieja Łopińskiego). Pozostały zarazem dwie osoby: Agnieszka Winnik-Kalemba oraz Andrzej Kisielewicz. Na miejsca odwołanych osób powołano:

  • Macieja Cieślukowskiego,
  • Hannę Kuzińską,
  • Szymona Miderę,
  • Andrzeja Oślizłę,
  • Marka Panfila,
  • Marka Radzikowskiego,
  • Katarzynę Zimnicką-Jankowską,
  • Pawła Waniowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kolesiostwo" w spółkach skarbu państwa. Ekspertka: znów zatrzymamy się na aferach

Jest nowe tymczasowe kierownictwo PKO BP

Po kilkunastu dniach rada nadzorcza w nowym składzie odwołała też zarząd banku. 14 lutego pracę w PKO BP zakończyli: Maciej Brzozowski, Marcin Eckert, Paweł Gruza, Wojciech Iwanicki, Andrzej Kopyrski i Artur Kurcweil.

Rada nadzorcza podziękowała dotychczasowym członkom zarządu za ich wkład w rozwój banku – czytamy w komunikacie giełdowym.

Tymczasowo pracami banku pokierują trzy osoby. Szymon Midera, Maciej Cieślukowski i Marek Radzikowski zostali p.o wiceprezesa PKO BP. Ponadto ten pierwszy ma pokierować pracami zarządu.

Będzie konkurs otwarty na prezesa

Wspomniana trójka ma zarządzać bankiem do czasu wyłonienia właściwego zarządu. A ten będzie powołany za sprawą konkursu. "Rada nadzorcza podjęła również uchwałę w sprawie otwartego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i stanowiska wiceprezesów zarządu banku" – czytamy w giełdowym stanowisku.

Zmiany objęły też PKO Bank Hipoteczny. Wspomniany wcześniej Maciej Brzozowski, który zasiadał w zarządzie PKO BP, 14 lutego zrezygnował z nadzorowania Hipotecznego. Nie podał we wniosku przyczyn decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
PAZ
2 miesiące temu
a emeryt Stypułkowski już otwiera szampana
Pracownik
2 miesiące temu
Cynk Dlaczego nowy szef PKO BP tak grubiańsko odniósł się do pracowników banku? Niemal 30 tys ludzi poczuło się obrażonych.
Kandydat
2 miesiące temu
,,Mamy wszystko dokładnie policzone i każda z danych naszych 100 gwarancji, zostanie spełniona w pierwsze 100 dni naszego rządzenia, natychmiast i bezwarunkowo. Obniżymy też PiSowską inflację, zlikwidujemy drożyznę, obniżymy cenę gazu i prądu o połowę a benzyna będzie po 5 zł bo wiemy jak to zrobić. Jeszcze raz gwarantuję to państwu".
2man
2 miesiące temu
Mazur od ryzyka czemu dalej został? Kto przeprowadzi pełny audyt tworu pod nazwą Crw w Gdyni.?
Oburzony zdzi...
2 miesiące temu
Ten bank (a może i inne) a właściwie jego zarząd (oczywiście za pośrednictwem pracowników)zdziera z klientów każdy grosz. Nie dość, że nie ma oprocentowania wkładów to za każdą czynność klienta każą sobie płacić prowizje np. za drugi w miesiącu wydruk stanu konta 6zł.A przecież obracają naszymi pieniędzmi z czego mają duże zyski ( porównaj procent za udzielenie i spłatę kredytu) a klienci zero lub nawet minus! Wiem, że wszystkie banki na świecie nastawione są wyłącznie na zysk! A jak bank zbankrutuje, to klienci są goli! A przecież banki powinny zabiegać o klienta za pomocą różnych odpłat finansowych. Właściwie to lepiej trzymać oszczędności w domu!