Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alior bank
13.05.2020 14:11

Kim jest Iwona Duda? Właśnie została wiceprezesem Alior Bank

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku S.A. W skład zarządu przyjęto natomiast Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Krzysztof Bachta kierował Alior Bankiem po rezygnacji Katarzyny Sułkowskiej

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z dniem 12 maja 2020 r. i została ona przyjęta. Tego samego dnia rada nadzorcza banku powołała do zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa zarządu oraz kierowanie pracami zarządu, poinformował bank w komunikacie.

Co więcej, rada nadzorcza upoważniła przewodniczącego rady Tomasza Kulika do podpisania wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa zarządu banku.

"Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, powołany Wiceprezes Zarządu Banku nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec Banku, jak i nie uczestniczy w spółkach konkurencyjnych jako wspólnik spółek cywilnych, osobowych, ani też jako członek organów spółek kapitałowych lub innych, konkurencyjnych osób prawnych. Zgodnie ze złożonym oświadczeniem powołany Wiceprezes Zarządu Banku nie figuruje również w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym" - czytamy w komunikacie.

Obejrzyj także: Trwają prace nad otwarciem granic. Przybliżony termin? "Czerwiec, lipiec"

Iwona Duda, z wykształcenia ekonomistka, z rynkiem finansowym jest związana od ponad 20 lat. Ostatnio pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego KNF. Wcześniej jako pełnomocnik premiera tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Iwona Duda pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych. Wcześniej zajmowała się zagadnieniami długu publicznego w Ministerstwie Finansów oraz była związana z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej.

We wtorek Alior Bank poinformował w komunikacie, że "w dniu 12 maja 2020 r. otrzymał od akcjonariusza - Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva Santander S.A. zgłoszenie kandydatury Pana Artura Kucharskiego na Członka Rady Nadzorczej Banku. Powyższa kandydatura została zgłoszona w związku ze zwołanym na dzień 21 maja 2020 r. Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy Banku" - czytamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: alior bank, Krzysztof Bachta, Iwona Duda, Iwona Duda, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

LESZEK W.zapamiętajcie sobie cwaniaczki-nocna zmiana jest zarezerwowana dla Bolka, Ryżego i tego Gamonia z sikawką i dla niczego więcej, zapamiętajcie

13-05-2020

TERESAPIEKNA KOBIETA! MUSI BYC MADRA JAK NASZ PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA!

13-05-2020

CześćDobre nazwisko świadczy o arystokratycznym pochodzeniu przodków

Rozwiń komentarze (205)