Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Po 16 latach opuszcza stanowisko. Krzysztof Kalicki już nie jest prezesem Deutsche Bank Polska

2
Podziel się:

Krzysztof Kalicki opuszcza stołek prezesa w Deutsche Bank Polska i pokieruje nim już członek zarządu. Zmiana następuje niedługo po wydzieleniu działalności detalicznej przejętej przez Santander Bank Polska.

Krzysztof Kalicki, były prezes Deutsche Bank Polska
Krzysztof Kalicki, były prezes Deutsche Bank Polska (WP.PL, WP.PL)

Pracował w Deutsche Bank Polska od 1998 roku, a prezesurę objął w 2003. Krzysztof Kalicki, nestor polskiej bankowości (66 lat) opuszcza 30 kwietnia najważniejszy fotel menadżerski w banku. Teraz dołączy do rady nadzorczej.

To już zresztą nie ta sama instytucja jaką przez lata tworzył. Po sprzedaży aktywów detalicznych do Santander Banku Polska w październiku ubiegłego roku, w Deutsche Bank Polska zostały już tylko hipoteczne kredyty "frankowe", a także bankowość inwestycyjna i korporacyjna.

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej Deutsche Bank Polska z dniem 1 maja stanowisko p.o. prezesa zarządu obejmie Tomasz Kowalski. Dotychczasowy członek zarządu, który w grupie DBP pracował prawie tak długo, jak Kalicki był prezesem.

Zobacz też: Złe sygnały dotyczące bankowości i gospodarki. "Temu trzeba postawić tamę"

"Tomasz Kowalski związany jest z Grupą Deutsche Bank w Polsce od 2004 roku. Jako członek zarządu Deutsche Bank Polska, a wcześniej Deutsche Bank PBC oraz Chief Operating Officer był odpowiedzialny za zarządzanie departamentami operacyjnymi i administracyjnymi. Odegrał też kluczową rolę w wielu projektach strategicznych, tworząc sieć oddziałów, budując relacje z klientami i partnerami biznesowymi banku oraz współpracując z instytucjami nadzorczymi. Z dniem 1 maja 2019 r. obejmie funkcje p.o. prezesa zarządu Deutsche Bank Polska S.A. oraz szefa Grupy Deutsche Bank w Polsce" - podano w komunikacie banku.

W nowym składzie zarządu Deutsche Bank Polska zasiadają: Tomasz Kowalski - pełniący obowiązki prezesa zarządu, Magdalena Rogalska - członek zarządu, Zbigniew Bętkowski - członek zarządu, Piotr Gemra - członek zarządu, Piotr Pawłowski - członek zarządu.

Wydzielone aktywa Deutsche Banku Polska zostały przejęte przez Santandera w październiku za ćwierć miliarda złotych gotówką i około miliarda złotych akcjami Santandera BP. Instytucja wyprzedziła dzięki temu Bank Pekao w hierarchii bankowej w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Brt
4 lata temu
Dla mnie prezes kalicki to kłamca. Gdy w 2015 roku nastąpił wzrost kursu CHF on zapewniał, że bank DB umożliwi przewalutowanie. Zapewnił o tym wywiadzie, a także wysyłając do kredytobiorców pisma. W praktyce gdy przyszedłem do banku by skorzystać z tej jedynej możliwej metody na pozbycie się ryzyka kursowego - przewalutowania na PLN - usłyszałem: "wg nas nie stać pana na przewalutowanie, wobec czego pana sprawa została skierowana do działu windykacji". Są dwa rozwiązania wobec tego : albo kalicki jest kłamcą albo nie wiedział co się dzieje w jego banku.
NL
4 lata temu
Niech ich szlak strzeli dziadów