Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ministerstwo Finansów analizuje obliczenia KNF dotyczące ustawy frankowej

Ministerstwo Finansów analizuje obliczenia KNF dotyczące ustawy frankowej

Fot. Fotolia

Ministerstwo finansów analizuje raport w sprawie kosztów przewalutowania kredytów walutowych.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała wczoraj wyliczenia skutków wejścia w życie ustawy o pomocy frankowiczom. Paweł Jurek z ministerstwa finansów powiedział, że stanowisko resortu poznamy po tym, jak urzędnicy dokładnie zapoznają się z dokumentem.

Z obliczeń KNF wynika, że po wejściu w życie ustawy przygotowanej przez kancelarię prezydenta, straty banków wyniosłyby blisko 67 miliardów złotych. Budżet straciłby prawie 138 miliardów w ramach pomocy instytucjom finansowym, które miałyby problemy po wprowadzeniu ustawy w życie. Z szacunków Komisji wynika też, że klienci straciliby niemal 71 miliardów złotych.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
gbh981
83.24.241.* 2016-03-23 20:01
Takich cyrków jeszcze nie było aby państwo oddawało pieniądze cwaniakom, którzy przekonani o swoim geniuszu brali kredyt we frankach. Widziały gały co brały, miliony Polaków brało kredyty w złotówkach spłacając latami większe raty niż cwaniaczki frankowicze może niech państwo im dołoży różnicę
GNB
178.43.201.* 2016-03-18 15:17

Ministerstwo Finansów analizuje obliczenia KNF dotyczące ustawy frankowej

Żeby zrobić porządek w sektorze finansowym , należy wg.mnie aresztować ca. 200 Banksterów , zaczynając od KNF . Nadzór który dopuścił przez lata do Kosmicznego Bankowego Bezprawia , należy głęboko przeorać głęboko bo tj. grupa IGNORANTÓW , KTÓRA CHRONI ALE OSZUSTÓW .
ellaa
87.151.227.* 2016-03-18 08:58
Jak państwo dofinansowywało banki to było w porządku? np. BGŻ,a potem te banki zostały sprzedane,to było ok? To przecież PIS wywalczyło żeby tych kredytów udzielać. W Niemczech nie udzielali.W tym kraju obywatel się nie liczy.
niech opublikują ile banki zarobiły.
Zobacz więcej komentarzy (9)