Notowania

Przejdź na
libor
23.04.2015 18:06

2,5 mld dol. kary dla Deutsche Banku za manipulowanie stopą Libor

Jest to największa kara finansowa, dotycząca tamtego skandalu, w którym pracownicy Deutsche Bank uczestniczyli w latach 2005-2009.

Podziel się
Dodaj komentarz
(db.com)

W ramach ugody zawartej przez Deutsche Bank z władzami USA i Wielkiej Brytanii niemiecki Deutsche Bank zapłaci im łącznie 2,5 mld USD kary za swą rolę w manipulowaniu stopą Libor - poinformował nowojorski organ nadzoru finansowego.

Libor jest dzienną stopą oprocentowania kredytu międzybankowego, ustalaną przez korporację Thomson Reuters na podstawie danych dostarczanych przez banki zrzeszone w Brytyjskim Stowarzyszeniu Bankowości (BBA). Stosowana jest ona dla ustalenia oprocentowania krótkoterminowego kredytu międzybankowego w konkretnej walucie. Libor to jedna z dwóch najważniejszych stóp procentowych całego świata finansów.

W ramach ugody Deutsche Bank - największy bank niemiecki - zwolni też pracowników, którzy uczestniczyli w manipulowaniu Liborem. Według "New York Timesa" ma to być siedmiu menedżerów. W końcu 2013 r. Deutsche Bank zgodził się już zapłacić karę wysokości 725 mln euro, nałożoną przez Unię Europejską.

"New York Times" podkreśla, że jest to największa kara finansowa dotycząca tamtego skandalu, w którym pracownicy Deutsche Bank uczestniczyli w latach 2005-2009. W 2012 r. szwajcarski bank UBS, również zamieszany w ten skandal, zgodził się zapłacić 1,5 mld USD.

Czytaj więcej w Money.pl
Santander i Deutsche Bank poległy na stress testach Ponad 30 instytucji finansowych testowanych w tym roku, to 80 proc. sektora bankowego w USA.
Prezes Deutsche Bank stanie przed sądem Wraz z Fitschenem na ławie oskarżonych zasiądzie czterech innych czołowych menedżerów banku, wśród nich poprzednicy urzędującego prezesa - Josef Ackermann i Rolf Breuer.
Tagi: libor, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz