Notowania

alr
21.10.2014 08:55

Alior przejmie Meritum Bank? Ma umowę kupna akcji

Potrzebna jest jeszcze zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku

Alior Bank podpisał z Innova Financial Holdings, WCP CoĂśperatief oraz EBOIR przedwstępną umowę kupna 97,9 procent akcji Meritum Banku, stanowiących 95 procent głosów na WZ, za 352,5 mln zł - podał Alior w komunikacie.

Umowa zakłada też objęcie przez Innova Financial Holdings oraz WCP CoĂśperatief U.A. 2.355.498 akcji nowej emisji Alior Banku za wkład pieniężny w łącznej kwocie 172,66 mln zł.

Cena emisyjna jednej akcji nowej emisji banku została ustalona na 73,30 zł. Na poniedziałkowym zamknięciu kurs Alior Banku wynosił 72,35 zł.

Objęcie akcji nastąpi w wykonaniu praw z warrantów subskrypcyjnych, które bank zaoferuje Innova Financial Holdings oraz WCP CoĂśperatief.

Alior Bank zwołał wcześniej NWZ na 22 października, które głosować miało nad uchwałą w sprawie warunkowego podwyższenie kapitału zakładowego banku poprzez emisję akcji serii H z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, emisji warrantów subskrypcyjnych serii D z pozbawieniem prawa poboru oraz zmiany statutu banku.

_ - Jednocześnie, zważywszy na krótki termin pozostający do rozpoczęcia obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku, w porządku obrad którego przewidziane zostało podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia, zarząd banku będzie rekomendował akcjonariuszom banku podjęcie uchwały w sprawie zarządzenia przerwy w obradach NWZ banku na okres 9 dni (do dnia 31.10.2014), niezbędny do przeanalizowania przez akcjonariuszy banku warunków realizacji transakcji przed przystąpieniem do głosowania uchwały w sprawie podwyższenia _ - napisano.

Realizacja transakcji uzależniona będzie od spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody organu antymonopolowego oraz decyzji KNF o braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do planowego nabycia akcji Meritum przez Alior Bank.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: alr, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz