Notowania

gnb
29.01.2015 12:37

Analitycy obniżyli wyceny banków. Ale jest wyjątek

Analitycy DI Investors wycenili m.in. akcje banku PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Analitycy DI Investors w raporcie z 29 stycznia obniżyli wyceny ośmiu banków, a jednego - podnieśli.

Wzrosła rekomendacja dla Banku Millennium - zamiast _ redukuj _ analitycy DI Investors zalecają teraz pozycję _ neutralną _. Spadły natomiast rekomendacje dla Getin Noble Banku i Alior Banku - pierwszego do _ neutralnie _z _ kupuj _, a drugiego do _ redukuj _z _ neutralnie _.

Cena docelowa akcji PKO BP spadła do 39 z 43 zł (rekomendacja _ kupuj ), Pekao wzrosła do 187 z 183 zł ( neutralnie ), BZ WBK spadła do 368 z 393 zł ( neutralnie ), mBanku do 498 z 547 zł ( neutralnie ), ING BSK do 155 z 157 zł ( kupuj ), Banku Handlowego do 115 z 116 zł ( neutralnie ), Banku Millennium do 7,6 z 8,1 zł ( neutralnie ), Getin Noble Banku do 2,1 z 2,65 zł ( neutralnie ) a Alior Banku do 80 z 82 zł ( redukuj _).

Spadek wycen to efekt uwzględnienia ryzyka kredytów CHF oraz założenie kolejnej obniżki stóp procentowych. Analitycy szacują na 10 proc. ryzyko realizacji scenariusza przewalutowania kredytów przez polityków.

- _ Mimo, że zaprezentowane wczoraj przez rząd rozwiązania dotyczące kredytów w CHF wywołały silne wzrosty kursów akcji banków, uważamy, że najbardziej pesymistyczne scenariusze zakładające konwersję kredytów z CHF na PLN po kursie niższym niż rynkowy nie mogą zostać całkowicie wykluczone, w szczególności biorąc pod uwagę ryzyko polityczne _ - pisze w komentarzu Michał Fidelus, analityk DI Investors.

- _ Uwzględniając wpływ mocnego CHF oraz kolejnej obniżki stóp o 25bp, obniżamy prognozy zysku netto w 2015 r. dla analizowanych banków o 4-13 proc. _ - dodaje Fidelus. - _ Naszym zdaniem przedstawione w czwartek propozycje rządu są znacznie łagodniejsze, niż oczekiwał rynek. Uważamy jednak, że scenariusz konwersji kredytów w CHF po kursie sprzed decyzji SNB nie może zostać całkowicie wykluczony, szczególnie ze względu na ryzyko polityczne. W naszych wycenach uwzględniliśmy 10-procentowe prawdopodobieństwo takiego scenariusza. _

Tagi: gnb, mil, bhw, nbl, ing, pko, mbk, bzw, peo, alr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz