Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Analitycy obniżyli wyceny banków. Ale jest wyjątek

0
Podziel się:

Analitycy DI Investors wycenili m.in. akcje banku PKO BP.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (materiały prasowe PKO BP)
bECcObxh

Analitycy DI Investors w raporcie z 29 stycznia obniżyli wyceny ośmiu banków, a jednego - podnieśli.

Wzrosła rekomendacja dla Banku Millennium - zamiast _ redukuj _ analitycy DI Investors zalecają teraz pozycję _ neutralną _. Spadły natomiast rekomendacje dla Getin Noble Banku i Alior Banku - pierwszego do _ neutralnie _z _ kupuj _, a drugiego do _ redukuj _z _ neutralnie _.

Cena docelowa akcji PKO BP spadła do 39 z 43 zł (rekomendacja _ kupuj ), Pekao wzrosła do 187 z 183 zł ( neutralnie ), BZ WBK spadła do 368 z 393 zł ( neutralnie ), mBanku do 498 z 547 zł ( neutralnie ), ING BSK do 155 z 157 zł ( kupuj ), Banku Handlowego do 115 z 116 zł ( neutralnie ), Banku Millennium do 7,6 z 8,1 zł ( neutralnie ), Getin Noble Banku do 2,1 z 2,65 zł ( neutralnie ) a Alior Banku do 80 z 82 zł ( redukuj _).

bECcObxj

Spadek wycen to efekt uwzględnienia ryzyka kredytów CHF oraz założenie kolejnej obniżki stóp procentowych. Analitycy szacują na 10 proc. ryzyko realizacji scenariusza przewalutowania kredytów przez polityków.

- _ Mimo, że zaprezentowane wczoraj przez rząd rozwiązania dotyczące kredytów w CHF wywołały silne wzrosty kursów akcji banków, uważamy, że najbardziej pesymistyczne scenariusze zakładające konwersję kredytów z CHF na PLN po kursie niższym niż rynkowy nie mogą zostać całkowicie wykluczone, w szczególności biorąc pod uwagę ryzyko polityczne _ - pisze w komentarzu Michał Fidelus, analityk DI Investors.

- _ Uwzględniając wpływ mocnego CHF oraz kolejnej obniżki stóp o 25bp, obniżamy prognozy zysku netto w 2015 r. dla analizowanych banków o 4-13 proc. _ - dodaje Fidelus. - _ Naszym zdaniem przedstawione w czwartek propozycje rządu są znacznie łagodniejsze, niż oczekiwał rynek. Uważamy jednak, że scenariusz konwersji kredytów w CHF po kursie sprzed decyzji SNB nie może zostać całkowicie wykluczony, szczególnie ze względu na ryzyko polityczne. W naszych wycenach uwzględniliśmy 10-procentowe prawdopodobieństwo takiego scenariusza. _

bECcObxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)