Notowania

banki
15.11.2018 13:09

Fitch obniża ratingi Getinowi. Perspektywa stabilna

Za sprawą afery z szefem KNF Getin Noble Bank jest na cenzurowanym. Najnowsze wieści nie są dla niego pozytywne. Amerykańska agencja punktuje problemy banku, które obniżają jego ocenę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR ZAJAC/REPORTER)
Eksperci Fitch gorzej oceniają Getin Noble Bank.

Agencja Fitch obniżyła rating Getin Noble Banku. Ocena długookresowa (IDR) przyznana bankowi Leszka Czarneckiego to "B-" (szesnasta nota na dwadzieścia, gdzie im wyższa, tym mniejsza wiarygodność instytucji).

W porównaniu z poprzednią oceną ("B+") rating spadł o dwa oczka. Analogicznie jest z oceną długookresową w skali krajowej (spadek do "BB-" z "BB+") i oceną indywidualną (VR).

Eksperci Fitch wskazali, że do ponownego podniesienia ratingu konieczne byłoby poprawienie wskaźników kapitałowych banku, tak żeby spełniały minimalne wymogi regulacyjne oraz przywrócenie zdolności do generowania zysków. Wiarygodność kredytową poprawiłaby redukcja nieregularnych pożyczek i kredytów walutowych.

Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Co daje z ratingiem Getin Noble Banku? Agencja Fitch ocenia perspektywę jako stabilną. To oznacza, że jeśli nie wydarzy się nic złego, rating nie powinien ulec zmianie.

W ocenie agencji, utrzymanie perspektywy oceny długookresowej odzwierciedla zrównoważony poziom ryzyk związanych z profilem kredytowym banku.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na warszawskiej giełdzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, getin noble bank, gnb, rating, fitch, wiadomości, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

,,wystarczy okraść"No nie udało się pis-dzielcom okraść goscia z banku?A kasa im bardzo potrzebna.Na razie okradają kierowców z kasy za olej napędowy. Im ropa na swiecie … Czytaj całość

15-11-2018

ZGROZAtylko w mafijno-WSIowej III RP możliwe było, żeby kapuś SB=KGB, został jednym z czołowych bankierów

15-11-2018

GetBackTaki rating miał GetBack na dzień przed zawieszeniem notowań na GPW...

Rozwiń komentarze (24)