Notowania

banki
05.11.2018 14:04

Pekao testuje nowy produkt. Proponuje inwestowanie zaangażowane społecznie

Bank Pekao zamożnym klientom oferuje nowy rodzaj inwestycji. Ma polegać na świadomym doborze projektów, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy warunków i jakości życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(własne)
Roksana Ciurysek-Gedir jest w zarządzie Pekao odpowiedzialna za nadzór nad działalnością pionu bankowości prywatnej.

Private Banking Banku Pekao poszerzył portfolio produktów o rozwiązania umożliwiające inwestowanie zaangażowane społecznie, tzw. impact investing. Właśnie zakończył niepubliczną ofertę certyfikatów strukturyzowanych opartych na akcjach spółki Vestas Wind Systems. W planach są kolejne takie propozycje.

Bank podkreśla, że impact investing to inwestowanie zaangażowane społecznie i nowy trend w filozofii alokowania kapitału. W uproszczeniu, oznacza inwestowanie w spółki odgrywające pozytywną i istotną rolę społeczną, ekonomiczną czy środowiskową.

To pójście o krok dalej niż tzw. "inwestowanie odpowiedzialne społecznie" (tzw. socially responsible investing). W przypadku odpowiedzialnego społecznie inwestowania tylko eliminuje się spółki zaangażowane w kontrowersyjną działalność biznesową. Impact investing natomiast polega na świadomym doborze prospołecznych projektów inwestycyjnych.

- Bank Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i chcemy, by nasi klienci inwestowali zgodnie ze światowymi trendami, mając na uwadze wpływ na środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Takie podejście do inwestycji jest wśród najzamożniejszych tego świata coraz bardziej naturalne - komentuje Roksana Ciurysek-Gedir, wiceprezes Pekao.

Bank Pekao SA pojawił się w finansowej stolicy świata. To pierwszy polski bank w Londynie

Vestas, a więc spółka, na której akcjach oparto ofertę certyfikatów, jest największym na świecie producentem turbin wiatrowych. Firma zdecydowała się wspierać 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Głównym z nich jest rozwój oraz powszechna dostępność czystej energii, w tym działanie w dziedzinie klimatu, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, dobra jakość edukacji czy wzrost gospodarczy.

- To dopiero początek, bo w najbliższych miesiącach będą wdrażane kolejne produkty powiązane ze spółkami spełniającymi założenia impact investing, a także z indeksami i funduszami inwestycyjnymi z tego sektora - zapowiada Ciurysek-Gedir.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-11-2018

jacekNie ma czegoś takiego jak inwestycje społeczne. Są albo zyski albo straty, a cała dodatkowa otoczka niczego nie zmienia.

05-11-2018

GetbackKupcie GetBack i pomóżcie kilkunastu tysiącom ludzi odzyskać oszczędności życia , to się nazywa inwestowanie odpowiedzialne społeczne

05-11-2018

jaPodczas jakiegokolwiek inwestowania ryzyko utraty pieniędzy zawsze istnieje. Jak się okazuje, nawet na lokacie można stracić – patrz Amber Gold. Kiedy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)