Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin przekonał do siebie wielki bank. Eksperyment rozpocznie się w tym roku

0
Podziel się:

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Barclays ogłosił, że zacznie akceptować bitcoiny.

Bitcoin przekonał do siebie wielki bank. Eksperyment rozpocznie się w tym roku
(Thomas190/CC/Flickr)

Brytyjski Barclays ogłosił, że zacznie akceptować bitcoiny. Przedstawiciele banku ogłosili, że cyfrowa waluta ma „potencjał do zmienienia usług finansowych”. Bank już teraz nawiązał współpracę z nieujawnioną na razie giełdą kryptowalut.

Docelowo Barclays ma umożliwić ludziom przesyłanie dotacji na cele charytatywne przy użyciu cyfrowej waluty. Derek White, szef departamentu do spraw nowych projektów w Barclays, powiedział _ The Sunday Times _, że tego typu transakcje mogą być przekazywane natychmiastowo, bez prowizji i pośredników.

Bitcoin wciąż wzbudza wiele kontrowersji, ale banki i duże instytucje finansowe za największą zaletę cyfrowych walut uważają potencjał technologiczny. Barclays już od jakiegoś czasu eksperymentuje z dwoma pracowniami rozwijającymi technologię cyfrowych walut i start-upami wspierającymi ich obrót..

Celem banku jest zmniejszenie kosztów infrastruktury. Aktualnie w centrum Londynu w biurach przy Notting Hill i Old Street pracuje około 75 osób które zajmują się badaniem blockchaina – czyli nowego typu bazy danych, która została wynaleziona przez twórcę bitcoina.

Zobacz kurs bitcoina w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Barclays używa także odnowionego magazynu w Whitechapel, we wschodnim Londynie gdzie organizowane są spotkania entuzjastów cyfrowej waluty.

- Celem było zaproszenie start-upów, środowiska akademickiego i rządu do współpracy w jednej przestrzeni w celu wymiany doświadczeń wśród zainteresowanych bitcoinem i blockchainem - tłumaczy Derek White.

Barclays nie jest jedyną instytucją, która przygląda się potencjałowi blockchaina. Z cyfrowymi walutami eksperymentują także między innymi The Bank of England, UBS, BNP Paribas, Visa, Nasdaq, Goldman Sachs i PayPal.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)