Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank opublikował główne założenia nowe strategii

0
Podziel się:

Plan dotyczy wyników oraz kluczowych kierunków rozwoju banku.

BOŚ Bank opublikował główne założenia nowe strategii
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Zgodnie z "Głównymi Założeniami Ramowej Strategii Rozwoju Banku Ochrony Środowiska na lata 2016-2020" bank chce w 2020 roku zarobić przynajmniej 140 mln zł, a zwrot z kapitału własnego (ROE) ma sięgnąć co najmniej 7 procent. Wartości te nie uwzględniają jednak podatku bankowego.

Wskaźnik ROE (zwrot z kapitału własnego) grupy wyniósł -3,4 proc. w 2015 roku wobec 4,3 proc. w roku 2014, zaś ROA (zwrot z aktywów) - odpowiednio -0,3 proc. wobec 0,3 proc. Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) wyniósł 88,3 proc. w 2015 roku (skorygowany: 80,7 proc.) wobec 71,6 proc. w 2014 roku.

Wśród nadrzędnych celów strategicznych banku wymieniono osiągnięcie przez bank rentowności powyżej średniej rynkowej oraz pełnienie funkcji sprawnego kanał transmisji środków przeznaczonych na inwestycje w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój w Polsce.

"Bank będzie się rozwijał w sposób organiczny. Wykorzysta wszystkie szanse wynikające z potencjału niszy, jaką jest rynek finansowania przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Bank będzie nawiązywał współpracę o charakterze partnerstwa biznesowego i aliansów strategicznych, w szczególności z akcjonariuszami i z firmami wyznającymi podobne wartości korporacyjne, wzmacniając przewagi konkurencyjne" - czytamy także w prezentacji.

Wśród kierunków strategicznych wymieniono budowę efektywnej i nowoczesnej bankowości detalicznej, wzrost rentowności i efektywności bankowości korporacyjnej, aktywne i efektywne wsparcie klientów zewnętrznych i wewnętrznych adekwatnie do potrzeb oraz budowanie kultury wysokich wyników i jakości, opartej o wartości banku.

Pod koniec marca zarząd BOŚ przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zatwierdzony przez radę nadzorczą "Program postępowania naprawczego Banku Ochrony Środowiska S.A." Poinformował też Komisję, że prowadzi prace nad Ramową Strategią działania BOŚ na lata 2016-2020 przy zachowaniu spójności z przedstawianym "Programem" pod względem założeń, kierunków i planowanych do osiągnięcia celów.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)