Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank pozyskał pieniądze na rozwój. Akcje nabyło 11 podmiotów

3
Podziel się:

Nowe akcje zostały objęte przez 11 podmiotów.

BOŚ Bank pozyskał pieniądze na rozwój. Akcje nabyło 11 podmiotów
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Warszawski Sąd Rejonowy zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Banku Ochrony Środowiska. Wartość emisji akcji serii U wyniosła 400 mln zł, w efekcie czego kapitał zakładowy banku wzrósł do 628,7 mln zł. Spółka w ostatnim czasie przygotowała również program postępowania naprawczego oraz Strategię Rozwoju Banku.

Nowe akcje zostały objęte przez 11 podmiotów. Pakiet akcji w wysokości 200 mln zł objął większościowy akcjonariusz spółki - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wśród nabywców akcji, które były oferowane po cenie nominalnej 10 zł, są m.in. spółki Skarbu Państwa, jak i inwestorzy z rynku, w tym otwarte fundusze emerytalne oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych. W wyniku emisji do BOŚ trafiło 400 mln zł.

- Ostatnie miesiące w banku stały pod znakiem bardzo intensywnych prac. Po pierwsze, w trudnych warunkach rynkowych, z sukcesem domknęliśmy emisję akcji i pozyskaliśmy z rynku 400 mln zł, które dokapitalizowują BOŚ w większym stopniu, niż było to wymagane w celu spełnienia oczekiwań regulatora, umożliwiając bankowi dalszy, bezpieczny rozwój, w tym finansowanie przedsięwzięć proekologicznych zgodnie z jego misją. Po drugie, przygotowaliśmy program postępowania naprawczego, będąc w stałym kontakcie z Komisją Nadzoru Finansowego. Po trzecie, operacjonalizujemy Ramową Strategię Rozwoju Banku - powiedział p.o. prezesa BOŚ Stanisław Kluza, cytowany w komunikacie.

Notowania akcji BOŚ Banku w tym roku

Nowa Ramowa Strategia Rozwoju BOŚ na lata 2016-2020 zakłada poprawę efektywności spółki, wskazuje na konieczność zapewnienia tańszych, stabilnych źródeł finansowania, obniżenie kosztów działalności i kładzie nacisk na większą aktywność w szeroko pojętym obszarze ochrony środowiska.

Zgodnie ze strategią, zacieśniana będzie także współpraca między bankiem, a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, utrzymując znaczenie i kluczową rolę, jaką odgrywa BOŚ w spełnianiu misji i realizacji działań operacyjnych Funduszu w zakresie finansowania projektów proekologicznych.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Cruze
7 lat temu
Dopóki nie zmieni sie w bosiu kadra menedżerska oraz nie wymieni pracownikow o mentalności PRL-owskich urzedasow nie pomogą temu bankowi żadne choćby największe wpompowane w nie pieniądze :(
AQQA
7 lat temu
Nooo, rzeczywiście sukces BOŚ ! Przez 6 m-cy akcje straciły 40% wartości. PiS to świetny gospodarz kraju! Chaaaaaaamstwo nie zna się na bankach.
arek96948
7 lat temu
Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW i czekam sobie teraz na lepsze czasy