Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
25.02.2016 11:34

BOŚ Bank pracuje nad nową strategią. Podał planowany termin jej ukończenia

Główne założenia ramowej strategii zostaną, po decyzji rady nadzorczej, podane do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Zarząd Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydował o rozpoczęciu prac nad ramową strategią na lata 2016-2020 i liczy na jej akceptację przez radę nadzorczą w kwietniu tego roku. Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku.

"Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w związku z przyjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ S.A. w dniu 15 lutego br. uchwały w sprawie harmonogramu podwyższenia kapitału zakładowego BOŚ S.A., podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad aktualizacją dokumentów strategicznych i przygotowaniem ramowej strategii BOŚ S.A. na lata 2016-2020, której akceptacja przez radę nadzorczą powinna nastąpić w kwietniu br." - czytamy w komunikacie.

Główne założenia ramowej strategii zostaną, po decyzji rady nadzorczej, podane do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego, poprzedzając podjęcie przez akcjonariuszy decyzji o podwyższeniu kapitału banku.

- Wypracujemy takie rozwiązania, które potwierdzą inwestorom i klientom, że jesteśmy bankiem, któremu warto ufać. Przygotowywana emisja akcji ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój banku i realizację strategii BOŚ jako instytucji finansowej wspierającej ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, wpisując się - w zakresie kompetencji banku - w projekty wspierające rozwój Polski - zapowiedział p.o. prezesa Sławomir Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 roku.

Wysokość dokapitalizowania banku ma zostać przegłosowana przez akcjonariuszy na kolejnym NWZ w kwietniu 2016 roku. Bank tłumaczył, że emisja ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój i realizację strategii BOŚ.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiedział później, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału banku i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w BOŚ. Obecnie ma 56,62 proc. akcji banku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, bos, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz