Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank będzie zbierał depozyty w euro na rynku niemieckim

4
Podziel się:

- W szczególności zależy nam na tym, by obniżyć koszt finansowania portfela walutowego, który mamy po stronie kredytowej - powiedział Stanisław Kluza p.o. prezesa BOŚ Banku.

BOŚ Bank będzie zbierał depozyty w euro na rynku niemieckim
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Realizując strategię optymalizacji kosztowej, Bank Ochrony Środowiska rozpoczyna pozyskiwanie depozytów w euro na rynku niemieckim, dzięki czemu obniży koszt finansowania portfela walutowego, poinformował p.o. prezesa Stanisław Kluza. Według niego, sam proces realizacji strategii i poprawy rentowności przebiega w ostatnich miesiącach bardzo dobrze. Bank o szczegółach w tym obszarze planuje poinformować akcjonariuszy i inwestorów podczas bezpośrednich spotkań po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał 2016 roku.

BOŚ wychodzi za granicę i rozpoczyna proces pozyskiwania depozytów denominowanych w euro na rynku niemieckim. - W szczególności zależy nam na tym, by obniżyć koszt finansowania portfela walutowego, który mamy po stronie kredytowej - powiedział Kluza.

Prezes podkreślił, że pozyskiwanie depozytów w euro wpływa na obniżenie kosztu pieniądza. Docelowo działanie to powinno przynieść pozytywny efekt ekonomiczny dla banku.

BOŚ nie planuje jednak budowy sieci placówek za naszą zachodnią granicą. - Będziemy działać za pomocą pośrednika, działającego na niemieckim rynku. Nasze oczekiwania są adekwatne do zarządzania bilansem, zwiększenia elastyczności, a nie szukania nowych źródeł dochodów - podkreślił Kluza.

Według niego, z tych samych powodów bank nie planuje na dziś dalszej ekspansji zagranicznej, chce skupić się na jak najlepszym przeprowadzeniu operacji w Niemczech. Jednak nie jest to jedyny pomysł na poprawę rentowności spółki oraz jakości obsługi klienta.

- W ramach racjonalizacji strategii bank przymierza się także do nowych aktywności produktowych oraz optymalizacji procesu sprzedaży. Chcemy przede wszystkim wprowadzić nowy model obsługi dla małych firm, czyli zdefiniowanych u nas jako osiągające do 8 mln zł rocznych przychodów. Każdy taki przedsiębiorca będzie miał dedykowanego indywidualnego doradcę. Zwiększamy tym samym dostępność tej usługi - dotąd tak traktowane były jedynie firmy większe - wyjaśnił Kluza.

Prezes zapewnił, że pozwoli to również na przyspieszenie obsługi klienta, szczególnie w zakresie jego ewentualnych potrzeb kredytowych. To kolejny krok w realizacji strategii, która - zdaniem Kluzy - już przynosi widoczne efekty.

Dodał ponadto, że BOŚ intensyfikuje działania wizerunkowe w obszarze małych i średnich firm. - W ramach wdrażania nowej strategii przez ostatnie dwa kwartały udało się konsekwentnie realizować cele banku. Wprowadzamy też nowe elementy w komunikacji BOŚ z rynkiem - po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał planujemy przeprowadzić cykl spotkań z akcjonariuszami mniejszościowymi oraz uczestnikami rynku, aby odsłonić im, w jaki sposób realizujemy działania poprawiające kondycję banku - podsumował Kluza.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Ludwik
7 lat temu
Zabezpieczeniem depozytów będą zapewne Obligacje 500+ .... bhuhaha
Critic
7 lat temu
ciekawe jak to skalkulowane. u nas można na 1,5% zebrać depozyty, stamtąd nikt do nas poniżej 1,5-2% nie przyjdzie ze względu na ranking, ryzyko, etc.
Aaaaaa
7 lat temu
fantaści z tymi depozytami z Niemiec...
rysiul20
7 lat temu
Juz widze kolejki niemców przed oddziałami BOŚ