Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Citigroup wycofuje się z Brazylii i Argentyny

Citigroup wycofuje się z Brazylii i Argentyny

Fot. M.ASTAR/SIPA

Amerykański bank Citigroup Inc. pozbywa się swojego biznesu, skierowanego do klientów detalicznych w Brazylii i Argentynie - po stu latach obecności w tych krajach - podał bank w komunikacie.

Itau Unibanco Holding, największy bank w Ameryce Łacińskiej pod względem wartości rynkowej, przejmie biznes od Citigroup w Brazylii. Zapłaci za to 710 milionów reali brazylijskich, czyli 220 milionów dolarów.

W ręce Itau trafi 71 brazylijskich oddziałów należących teraz do Citigroup plus wszystkie depozyty, karty kredytowe i kredyty oraz ubezpieczenia.

Banco Santander Rio przejmie za to biznes Citigroup w Argentynie, ale nie podano za jaką kwotę.

Prezes Citigroup Michael Corbat stara się ograniczyć działalność detaliczną banku, aby uprościć organizację tej instytucji, zmniejszyć koszty i pobudzić wyniki finansowe. Citigroup już w lutym 2016 roku zapowiadał, że wyjdzie z biznesu detalicznego w Brazylii i Argentynie.

Na tym zmiany organizacyjne w Citigroup mogą się nie skończyć. W październiku 2014 roku prezes zapowiadał rezygnację z analogicznej działalności w 11 krajach, w tym w Peru i na Kostaryce, a także w 4 państwach Środowej i Południowej Ameryki.

Także w Polsce mamy bank z pod znaku Citi - Citi Handlowy. Powstał w marcu 2001 roku z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A.

citigroup, argentyna, citi, brazylia
PAP
Czytaj także
Polecane galerie