Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co dalej ze SKOK-ami? Podejrzani są także pracownicy kasy

0
Podziel się:

Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej powiedział, że dane obejmują sprawy z terenu całej polski.

Co dalej ze SKOK-ami? Podejrzani są także pracownicy kasy
(Bolesław Walendziak / East News)

W ostatnich dwóch latach prokuratorzy w Polsce wszczęli ponad dwa tysiące śledztw dotyczących SKOK-ów. Tak wynika z informacji zebranych w specjalnym raporcie przez Prokuraturę Generalną.

Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dane obejmują sprawy z terenu całej polski. Różne prokuratury prowadzą 2252 sprawy dotyczące nieprawidłowości w tym sektorze.

Prokurator zastrzega, że są to śledztwa różnego kalibru. O różnym stopniu skomplikowania. Niektóre dotyczą zwykłych wyłudzeń kredytów na kilka tysięcy złotych dokonywanych przez pojedyncze osoby. Są też sprawy, w których działały zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzając kredyty posługiwały się podstawionymi osobami, tak zwanymi „słupami”.

W jednaj ze spraw, która prowadzona jest w prokuraturze okręgowej w warszawie wartość wszystkich wyłudzonych kredytów przekroczyła 1,5 miliarda złotych. To sprawa, w którą zaangażowanych jest kilkanaście osób. W tym przypadku wśród podejrzanych są także pracownicy kasy.

Zestawienie Prokuratora Generalnego obejmuje okres od 1 stycznia 2013 do 15 stycznia 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
"To próba zamachu na polski kapitał" Po SKOK-ach rząd bierze się za banki spółdzielcze. PiS nazywa KNF _ grabarzem polskiej bankowości _.
Przejęcie SKOK Kopernika. Jest decyzja Zarząd majątkiem Kasy obejmuje zarząd banku Pekao
Szefowie SKOK-u w areszcie, on ich zastąpi Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła Waldemara Stawskiego zarządcą komisarycznym.
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)