Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
20.11.2014 10:00

Donbas - rosyjski "desant" bankomatów

Autor pomysłu wini przy tym prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę, który zabronił ukraińskim bankom prowadzenia działalności w separatystycznych regionach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjskie banki chcą otwierać swoje filie w okręgu na wschodzie Ukrainy. Według dziennika _ Izwiestia _, deputowani rządzącej partii Jedna Rosja już pracują nad odpowiednim projektem ustawy.

Autorem projektu jest deputowany Dumy Państwowej Jewgienij Fiodorow. Tłumaczy on, że od kilku miesięcy mieszkańcy obwodów: ługańskiego i donieckiego są pozbawieni możliwości pobierania pieniędzy i przeprowadzania operacji finansowych. Wini przy tym prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę, który zabronił ukraińskim bankom prowadzenia działalności w separatystycznych regionach.

Dlatego - jak twierdzi dziennik _ Izwiestia _ - rosyjskie banki dostaną zgodę na otwieranie swoich filii w Donbasie, aby wesprzeć rosyjskojęzyczną ludność, dotkniętą katastrofą humanitarną.

Projekt ustawy roboczo zatytułowano _ o socjalno-ekonomicznym wsparciu dla rodaków mieszkających w strefie katastrofy humanitarnej _. Rosyjski deputowany Jewgienij Fiodorow jest przekonany, że z 800 banków działających w Rosji, część będzie zainteresowana współpracą z nowymi klientami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz