Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Spółki Leszka Czarneckiego gwiazdami sesji. Zyskują w dwucyfrowym tempie

Spółki Leszka Czarneckiego gwiazdami sesji. Zyskują w dwucyfrowym tempie

Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą. Fot. Piotr Zajac/REPORTER
Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą.

Imperium Leszka Czarneckiego rządzi podczas piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dzięki zaskakująco mocnym wzrostom cen akcji majątek biznesmena w kilka godzin urósł o prawie 100 mln zł.

Biznesmen Leszek Czarnecki nie miał ostatnio dobrego czasu. Akcje jego spółek notowanych na giełdzie dramatycznie traciły na wartości. W efekcie z "miliardera" jego status praktycznie zmienił się w "milionera". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Giełda ma jednak to do siebie, że w krótkim czasie sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Oczywiście ciągle zarówno Getin Noble Bank, Getin Holding i Idea Bank są w głębokim dołku, ale w piątek część ostatnich strat udało im się odrobić.

Po południu notowania Getin Holdingu rosły o 21 proc. Dokładnie taką samą zwyżką mogli się pochwalić posiadacze akcji Open Finance, a więc spółki należącej do Getin Noble Banku. GNB zyskiwał 11 proc., a więc podobnie do Idea Banku.

Obserwuj bieżące zmiany notowań akcji spółek z imperium Leszka Czarneckiego

Takimi wzrostami cen akcji w piątek nie może pochwalić się żadna inna spółka. Wyjątkiem jest odzieżowy TXM, ale handel jego akcjami w drugiej części sesji został zawieszony przez giełdę. Podczas gdy obroty na TXM wynosiły 100 tys. zł, na czterech spółkach związanych z Czarneckim zbliżały się do 10 mln zł.

Biorąc pod uwagę udziały biznesmena w tych czterech spółkach, wychodzi na to, że zarobił on w ciągu kilku godzin prawie 100 mln zł.

Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą


 

Co wywołało taką niespodziewaną reakcję wśród inwestorów giełdowych? Trudno na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo do wiadomości publicznej nie przedostały się w zasadzie żadne przełomowe informacje. Tym bardziej można się zastanawiać, na ile poprawa nastrojów jest trwała.

Być może ostatnia ogromna przecena akcji wśród części spekulantów została odebrana za przesadzoną i nie odzwierciedlającą rzeczywistości. Gdyby tak było, na tanich akcjach można potencjalnie sporo zarobić. O ile oczywiście nie napłyną kolejne negatywne informacje. A banki Czarneckiego są podatne m.in. na doniesienia w sprawie afery GetBack czy powracający regularnie problem frankowiczów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
alex
2018-09-21 16:31
Odbicie zdecydowane; "reforma" wyszła na dobre GNB i innym w rodzinie Getin.
abc
2018-09-20 08:58
Komuś, gdzieś w końcu trzeba zaufać; banki istnieją od wieków i wiadomo na jakich kręcą się zasadach, dawno zrezygnowaliśmy z ciułania do skarpety; mnie akurat odpowiada GNB, tym bardziej że odbija w górę w notowaniach.
pola
2018-09-19 11:08
Po chwilowym dołowaniu znowu jest dobrze; klienci GNB mogą odetchnąć, bank ma się dobrze.
Pokaż wszystkie komentarze (37)