Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółki Leszka Czarneckiego gwiazdami sesji. Zyskują w dwucyfrowym tempie

37
Podziel się

Imperium Leszka Czarneckiego rządzi podczas piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dzięki zaskakująco mocnym wzrostom cen akcji majątek biznesmena w kilka godzin urósł o prawie 100 mln zł.

Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą.
Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą. (Piotr Zajac/REPORTER)
bDztGMSt

Biznesmen Leszek Czarnecki nie miał ostatnio dobrego czasu. Akcje jego spółek notowanych na giełdzie dramatycznie traciły na wartości. W efekcie z "miliardera" jego status praktycznie zmienił się w "milionera". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Giełda ma jednak to do siebie, że w krótkim czasie sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Oczywiście ciągle zarówno Getin Noble Bank, Getin Holding i Idea Bank są w głębokim dołku, ale w piątek część ostatnich strat udało im się odrobić.

Po południu notowania Getin Holdingu rosły o 21 proc. Dokładnie taką samą zwyżką mogli się pochwalić posiadacze akcji Open Finance, a więc spółki należącej do Getin Noble Banku. GNB zyskiwał 11 proc., a więc podobnie do Idea Banku.

bDztGMSv

Obserwuj bieżące zmiany notowań akcji spółek z imperium Leszka Czarneckiego

Takimi wzrostami cen akcji w piątek nie może pochwalić się żadna inna spółka. Wyjątkiem jest odzieżowy TXM, ale handel jego akcjami w drugiej części sesji został zawieszony przez giełdę. Podczas gdy obroty na TXM wynosiły 100 tys. zł, na czterech spółkach związanych z Czarneckim zbliżały się do 10 mln zł.

Biorąc pod uwagę udziały biznesmena w tych czterech spółkach, wychodzi na to, że zarobił on w ciągu kilku godzin prawie 100 mln zł.

bDztGMSB
Zobacz także: Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą

Co wywołało taką niespodziewaną reakcję wśród inwestorów giełdowych? Trudno na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo do wiadomości publicznej nie przedostały się w zasadzie żadne przełomowe informacje. Tym bardziej można się zastanawiać, na ile poprawa nastrojów jest trwała.

Być może ostatnia ogromna przecena akcji wśród części spekulantów została odebrana za przesadzoną i nie odzwierciedlającą rzeczywistości. Gdyby tak było, na tanich akcjach można potencjalnie sporo zarobić. O ile oczywiście nie napłyną kolejne negatywne informacje. A banki Czarneckiego są podatne m.in. na doniesienia w sprawie afery GetBack czy powracający regularnie problem frankowiczów.

bDztGMSC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDztGMSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
tak jest
2 lata temu
Idea Bank od maja nie daje mi dostępu do Ping-Ponga (inni klienci banku mają cały czas). Mimo moich kilku interwencji telefonicznych oraz kilkunastu mailowych - stan się nie zmienia.
Ghost
2 lata temu
Kupuje swoje spółki..? Ale jaja!!!
Elear
2 lata temu
Przecież nikt oprócz Czarneckiego nie da złamanego grosza za to badziewie...
bDztGMSX
jan
2 lata temu
a co sie zmieniło w tych spólkach byłego TW ze tak zyskują na wartosci??
olo
2 lata temu
niestety muszę to napisać , ale LC to złodziej i oszust, ludzie potracili majątki na lcc itp jego przekręty
...
Następna strona