Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółki Leszka Czarneckiego gwiazdami sesji. Zyskują w dwucyfrowym tempie

37
Podziel się

Imperium Leszka Czarneckiego rządzi podczas piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dzięki zaskakująco mocnym wzrostom cen akcji majątek biznesmena w kilka godzin urósł o prawie 100 mln zł.

Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą.
Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą. (Piotr Zajac/REPORTER)
bEhTsTph

Biznesmen Leszek Czarnecki nie miał ostatnio dobrego czasu. Akcje jego spółek notowanych na giełdzie dramatycznie traciły na wartości. W efekcie z "miliardera" jego status praktycznie zmienił się w "milionera". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Giełda ma jednak to do siebie, że w krótkim czasie sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Oczywiście ciągle zarówno Getin Noble Bank, Getin Holding i Idea Bank są w głębokim dołku, ale w piątek część ostatnich strat udało im się odrobić.

Po południu notowania Getin Holdingu rosły o 21 proc. Dokładnie taką samą zwyżką mogli się pochwalić posiadacze akcji Open Finance, a więc spółki należącej do Getin Noble Banku. GNB zyskiwał 11 proc., a więc podobnie do Idea Banku.

bEhTsTpj

Obserwuj bieżące zmiany notowań akcji spółek z imperium Leszka Czarneckiego

Takimi wzrostami cen akcji w piątek nie może pochwalić się żadna inna spółka. Wyjątkiem jest odzieżowy TXM, ale handel jego akcjami w drugiej części sesji został zawieszony przez giełdę. Podczas gdy obroty na TXM wynosiły 100 tys. zł, na czterech spółkach związanych z Czarneckim zbliżały się do 10 mln zł.

Biorąc pod uwagę udziały biznesmena w tych czterech spółkach, wychodzi na to, że zarobił on w ciągu kilku godzin prawie 100 mln zł.

bEhTsTpp
Zobacz także: Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą

Co wywołało taką niespodziewaną reakcję wśród inwestorów giełdowych? Trudno na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo do wiadomości publicznej nie przedostały się w zasadzie żadne przełomowe informacje. Tym bardziej można się zastanawiać, na ile poprawa nastrojów jest trwała.

Być może ostatnia ogromna przecena akcji wśród części spekulantów została odebrana za przesadzoną i nie odzwierciedlającą rzeczywistości. Gdyby tak było, na tanich akcjach można potencjalnie sporo zarobić. O ile oczywiście nie napłyną kolejne negatywne informacje. A banki Czarneckiego są podatne m.in. na doniesienia w sprawie afery GetBack czy powracający regularnie problem frankowiczów.

bEhTsTpq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTsTpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
alex
3 lata temu
Odbicie zdecydowane; "reforma" wyszła na dobre GNB i innym w rodzinie Getin.
abc
3 lata temu
Komuś, gdzieś w końcu trzeba zaufać; banki istnieją od wieków i wiadomo na jakich kręcą się zasadach, dawno zrezygnowaliśmy z ciułania do skarpety; mnie akurat odpowiada GNB, tym bardziej że odbija w górę w notowaniach.
pola
3 lata temu
Po chwilowym dołowaniu znowu jest dobrze; klienci GNB mogą odetchnąć, bank ma się dobrze.
bEhTsTpL
nora
3 lata temu
Wystarczyła profeska szefa i Getin szybuje do góry.
mateusz
3 lata temu
Jakoś nie wpływa to na masowy exodus klientów, najwyraźniej są zadowoleni z GNB
...
Następna strona