Notowania

getin
14.09.2018 15:30

Spółki Leszka Czarneckiego gwiazdami sesji. Zyskują w dwucyfrowym tempie

Imperium Leszka Czarneckiego rządzi podczas piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dzięki zaskakująco mocnym wzrostom cen akcji majątek biznesmena w kilka godzin urósł o prawie 100 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Zajac/REPORTER)
Leszczek Czarnecki w końcu może odetchnąć z ulgą.

Biznesmen Leszek Czarnecki nie miał ostatnio dobrego czasu. Akcje jego spółek notowanych na giełdzie dramatycznie traciły na wartości. W efekcie z "miliardera" jego status praktycznie zmienił się w "milionera". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Giełda ma jednak to do siebie, że w krótkim czasie sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Oczywiście ciągle zarówno Getin Noble Bank, Getin Holding i Idea Bank są w głębokim dołku, ale w piątek część ostatnich strat udało im się odrobić.

Po południu notowania Getin Holdingu rosły o 21 proc. Dokładnie taką samą zwyżką mogli się pochwalić posiadacze akcji Open Finance, a więc spółki należącej do Getin Noble Banku. GNB zyskiwał 11 proc., a więc podobnie do Idea Banku.

Obserwuj bieżące zmiany notowań akcji spółek z imperium Leszka Czarneckiego

Takimi wzrostami cen akcji w piątek nie może pochwalić się żadna inna spółka. Wyjątkiem jest odzieżowy TXM, ale handel jego akcjami w drugiej części sesji został zawieszony przez giełdę. Podczas gdy obroty na TXM wynosiły 100 tys. zł, na czterech spółkach związanych z Czarneckim zbliżały się do 10 mln zł.

Biorąc pod uwagę udziały biznesmena w tych czterech spółkach, wychodzi na to, że zarobił on w ciągu kilku godzin prawie 100 mln zł.

Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą

Co wywołało taką niespodziewaną reakcję wśród inwestorów giełdowych? Trudno na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo do wiadomości publicznej nie przedostały się w zasadzie żadne przełomowe informacje. Tym bardziej można się zastanawiać, na ile poprawa nastrojów jest trwała.

Być może ostatnia ogromna przecena akcji wśród części spekulantów została odebrana za przesadzoną i nie odzwierciedlającą rzeczywistości. Gdyby tak było, na tanich akcjach można potencjalnie sporo zarobić. O ile oczywiście nie napłyną kolejne negatywne informacje. A banki Czarneckiego są podatne m.in. na doniesienia w sprawie afery GetBack czy powracający regularnie problem frankowiczów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: getin, getin noble bank, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2018

tak jestIdea Bank od maja nie daje mi dostępu do Ping-Ponga (inni klienci banku mają cały czas). Mimo moich kilku interwencji telefonicznych oraz kilkunastu … Czytaj całość

14-09-2018

Pawel TJa akurat cenie ten Bank ma najlepiej oprocentowane lokaty,darmowe konto oo spelnieniu kilku warunkow ,polecenie zaplaty - zwrot kosztow 2% wczesniej … Czytaj całość

14-09-2018

ElearPrzecież nikt oprócz Czarneckiego nie da złamanego grosza za to badziewie...

Rozwiń komentarze (37)