Notowania

druga fala kryzysu
24.02.2013 08:26

Hiszpania niespokojna. Tysiące uczestników protestów

Tysiące ludzi w Hiszpanii wzięły w sobotę udział w protestach przeciw oszczędnościom wprowadzanym przez centroprawicowy rząd Mariano Rajoya.

Podziel się
Dodaj komentarz
((Demotix/EDU BAYER/Reporter))

Tysiące ludzi w Hiszpanii wzięły w sobotę udział w protestach przeciw oszczędnościom wprowadzanym przez centroprawicowy rząd Mariano Rajoya.

Demonstracje przypadły na 32. rocznicę nieudanej próby przejęcia władzy przez wojskowych, znanej jako 23-F. Ich organizatorzy podkreślali, że dziś w Hiszpanii dokonano _ finansowego zamachu stanu _ i wezwali obywateli, aby sprzeciwili się faworyzowaniu przez rząd instytucji finansowych kosztem zwykłych ludzi.

Protestujący potępili także _ presję rynków finansowych _, korupcję w rządzie oraz hiszpański system bankowy. Apelowali do parlamentarzystów o znalezienie alternatywy, która nie zniszczy państwa opiekuńczego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Dzięki temu banki znów będą udzielać kredytów" Hiszpańskie banki potrzebują aż 60 miliardów euro. Wiadomo już, kiedy mogą je otrzymać.
Tyle trzeba, by uratować hiszpańskie banki Ministrowie strefy euro przewidują wsparcie do 100 mld euro. Zobacz, czy to wystarczy.
Za tydzień powiedzą, ile trzeba pożyczyć bankom Trwają spekulacje, że kraj w kryzysie będzie potrzebować też pomocy budżetowej.
Tagi: druga fala kryzysu, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz