Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Idea Bank z nowym szefostwem. Jarosław Augustyniak składa rezygnację

Idea Bank z nowym szefostwem. Jarosław Augustyniak składa rezygnację

Jarosław Augustyniak od 6 października 2017 roku nie jest już prezesem Idea Banku. Fot. Idea Bank/materiały prasowe
Jarosław Augustyniak od 6 października 2017 roku nie jest już prezesem Idea Banku.

Z funkcji szefa Idea Banku zrezygnował Jarosław Augustyniak. Tym samym piątek 6 października jest ostatnim dniem jego prezesury. Przyczyn nie podano. Na jego miejsce powołano już następcę Tobiasza Burego.

Jarosław Augustyniak złożył rezygnację z funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem natychmiastowym tj. od 6 października br. - podał bank w oficjalnym komunikacie.

Jak przyznaje bank, prezes swojego wniosku nie uzasadnił.

Taką samą decyzję podjął inny członek zarządu Idea Banku, Dominik Fajbusiewicz. Razem z już byłym prezesem funkcje pełnili od lipca 2010 roku.

Rada nadzorcza Idea Banku w miejsce Augustyniaka powołała na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Tobiasza Burego, dotychczas wiceprezesa banku. Formalnie czeka na zgodę KNF.

Tobiasz Bury w zarządzie Idea Banku był stosunkowo krótko - dopiero od stycznia tego roku. W czerwcu awansował na wiceprezesa.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Kojarzony jest mocno z obsługą raczej małych i średnich firm.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
aryman
2017-10-08 13:49
pewnie jakieś kupsko wpadło w wentylator i facet przytomnie spie@#olił z ringu
Byly pracownik
2017-10-08 11:41
A może zrezygnował bo sumienie go ruszyło bo w ciagu dwóch dni zamknął 7 oddziałów i ludzie z godziny na godzine zostali bez pracy i srodków do życia. O tym to żaden z dziennikarzy nie napisał bo po co, my byli pracownicy jestesmy malo ważni :-(
:)
2017-10-08 10:20
Ciekawe kiedy pójdzie info o piątkowym zatrzymaniu Pana Prezesa
Pokaż wszystkie komentarze (15)