Notowania

Idea Bank z nowym szefostwem. Jarosław Augustyniak składa rezygnację

Z funkcji szefa Idea Banku zrezygnował Jarosław Augustyniak. Tym samym piątek 6 października jest ostatnim dniem jego prezesury. Przyczyn nie podano. Na jego miejsce powołano już następcę Tobiasza Burego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Idea Bank/materiały prasowe)
Jarosław Augustyniak od 6 października 2017 roku nie jest już prezesem Idea Banku.

Jarosław Augustyniak złożył rezygnację z funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem natychmiastowym tj. od 6 października br. - podał bank w oficjalnym komunikacie.

Jak przyznaje bank, prezes swojego wniosku nie uzasadnił.

Taką samą decyzję podjął inny członek zarządu Idea Banku, Dominik Fajbusiewicz. Razem z już byłym prezesem funkcje pełnili od lipca 2010 roku.

Rada nadzorcza Idea Banku w miejsce Augustyniaka powołała na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Tobiasza Burego, dotychczas wiceprezesa banku. Formalnie czeka na zgodę KNF.

Tobiasz Bury w zarządzie Idea Banku był stosunkowo krótko - dopiero od stycznia tego roku. W czerwcu awansował na wiceprezesa.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Kojarzony jest mocno z obsługą raczej małych i średnich firm.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2017

PolakŻaden prezes nie pomoże dokąd właścicielem bedzie pewien niby biznesmen tworzący niby imperium finansowe:) jak tylko słyszę w słuchawce że dzwonią z … Czytaj całość

06-10-2017

AlaCzas zabierać kasę z banku i uciekać!!!

06-10-2017

aaato najdziwniejszy bank jaki znam, pracownicy zmieniają się prawie co tydzień, wyglądają na mocno przepracowanych, przemęczonych - jakby byli naćpani … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)