Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

"Kup teraz, zapłać później". Nowatorski system z Czech wejdzie u nas w 2018 roku

"Kup teraz, zapłać później". Nowatorski system z Czech wejdzie u nas w 2018 roku

ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w Twisto.
ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w Twisto.

ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w Twisto. Jej celem jest wprowadzenie na polski rynek nowej metody płatności w internecie "kup teraz, zapłać później". Dzięki wykorzystaniu technologii, system będzie mógł ocenić zdolność kredytową klienta w czasie mierzonym w milisekundach.

Rozwiązanie "kup teraz, zapłać później" oferowane przez Twisto to - jak przekonuje ING - nowatorska propozycja zarówno dla sklepów internetowych, jak i klientów. Dzięki tej usłudze sklepy online mają mieć szansę zwiększyć swoje przychody poprzez wyższą sprzedaż oraz większą średnią wartość koszyka.

Jak wskazuje ING, Twisto oferuje szybką i bezpieczną płatność z krótkoterminowym finansowaniem w okresie 14 dni od dostarczenia towaru. Transakcja jest finalizowana jednym klikiem i nie wymaga podawania wrażliwych danych.

Według statystyk, na rynku czeskim, gdzie system już działa, klienci korzystający z Twisto robią zakupy średnio 30 proc. częściej niż osoby wybierające inne metody płatności.

Za unikalnym rozwiązaniem Twisto stoi Nikita - innowacyjny silnik zarządzania ryzykiem. Dzięki wykorzystaniu technologii big data oraz machine learning, Nikita potrafi ocenić zdolność kredytową klienta w czasie mierzonym w milisekundach.

- Podczas gdy rynek e-commerce w Czechach był doskonałą platformą do szukania nowych rozwiązań, wejście na polski rynek - 4 razy większy od czeskiego - pozwoli dotrzeć Twisto do nowych konsumentów w regionie - podkreśla założyciel i szef Twisto Michał Smída.

- Nawiązanie strategicznego partnerstwa z Twisto jest dowodem na zaangażowanie ING w rozwój nowoczesnych rozwiązań dla firm w obszarze e-commerce - wskazuje z kolei wiceprezes ING BŚ Michał Bolesławski.

Uruchomienie usługi Twisto "kup teraz, zapłać później" w Polsce planowane jest na przyszły rok.

Umowa ING BSK z Twisto jest częścią wartej 5 mln euro rundy inwestycyjnej Twisto Czechy, której przewodzi grupa ING w towarzystwie firmy Uniqa. Jej celem jest nawiązanie strategicznego partnerstwa w regionie Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Spółka Twisto Czechy jest także wspierana przez dotychczasowych inwestorów Enern i Partners.

ing bsk, e-commerce, twisto, kup teraz zapłać później
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
bronek
2017-10-06 11:26
bo za 14 dni będę bogatszy i będzie mnie na to stać...
jodik
2017-10-06 10:36
Kup teraz zapłać później i zostań naszym DŁUŻNIKIEM.
bbbbbbbbbbbbbbbb
2017-10-06 10:14
nowy wykret w kierunku kredytu
Pokaż wszystkie komentarze (4)