Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konsorcjum banków nawiązało współpracę z Microsoft. Blockchainowe rozwiązania zrewolucjonizują świat finansów?

0
Podziel się

Test przeprowadzony z wykorzystaniem narzędzi Microsoftu udowodnił, że teoria wykorzystania przez banki blockchaina w celu zapewnienia szybszych transakcji, sprawdza się.

Konsorcjum banków nawiązało współpracę z Microsoft. Blockchainowe rozwiązania zrewolucjonizują świat finansów?
(Jonathan Waller / Flickr CC BY 2.0))
bDYLVjWt

Konsorcjum R3CEV, które pracuje nad rozwojem technologii blockchain (opartej na cyfrowej walucie bitcoin)
, rozpoczęło współpracę z Microsoft.

Konsorcjum tworzą 42 światowe banki. Wśród nich znajdują się Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Barclays, Deutsche Bank, HSBC, ING Bank, Banco Santander, Bank of America i wiele innych.

Wszyscy członkowie współpracują, aby opracować rozwiązanie bazujące na blockchain dla instytucji finansowych oraz transakcji międzybankowych. W marcu R3 ogłosiło koniec testów pięciu blockchainowych rozwiązań działających w chmurze. Ich możliwości sprawdzało 40 banków biorących udział w tym projekcie.

bDYLVjWv

Test przeprowadzony z wykorzystaniem narzędzi Microsoftu udowodnił, że teoria wykorzystania przez banki blockchaina w celu zapewnienia szybszych transakcji, sprawdza się.

Podczas eksperymentu R3 prowadziła prywatną rozproszoną księgę główną peer-to-peer, stworzoną z wykorzystaniem blockchaina Ethereum hostowanego w wirtualnej prywatnej sieci w usłudze Microsoft Azure.

Od końca 2015 roku Microsoft oferuje programistom blockchain Ethereum w chmurze Azure.

bDYLVjWB

Światowe Forum Ekonomiczne przewiduje, że do 2025 roku 10 proc. światowego PKB będzie powiązane z technologią łańcucha bloków. W raporcie wymieniono następujące trendy:

  • zwiększenie integracji finansowej na rynkach wschodzących w momencie, kiedy usługi finansowe oparte na blockchainie zyskają masę krytyczną,
  • "odpośredniczenie" instytucji finansowych w momencie, kiedy nowe usługi i wartości wymienne będą tworzone bezpośrednio na blockchainie,
  • eksplozja aktywów zbywalnych w momencie, kiedy wszystkie rodzaje wartości wymiennych będą mogły być przechowywane na blockchainie,
  • lepsze rejestry własności na rynkach wschodzących oraz możliwość przekształcenia wszystkiego w zbywalne aktywa,
  • kontrakty i usługi prawne coraz bardziej przywiązane do kodu związanego z blockchainem, które miałyby być użyte jako nierozerwalne escrow, albo programowo zaprojektowane inteligentne umowy,
  • zwiększenie przejrzystości w momencie, kiedy blockchain będzie globalną księgą przechowującą wszystkie transakcje.

Nie tylko grupa R3 i Microsoft fascynują się blockchainem. Nową technologią zainteresowały się także Visa Europe, MasterCard, PayPal, Londyńska Giełda Papierów Wartościowych, Australian Securities Exchanfe i Nasdaq. W styczniu pisaliśmy o innym technologicznym gigancie – IBM - który we współpracy z Fundacją Linux pracuje nad wprowadzeniem jednolitego standardu dla blockchaina.W projekcie Open Ledger bierze udział także grupa R3CEV, SWIFT, Intel, JP Morgan i inne podmioty.

bDYLVjWW
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)