Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kruk skupuje wierzytelności od Deutsche Banku. Warte ponad 500 mln zł

Pośredniczy w transakcji włoska spółka Kruka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Spółka zależna wrocławskiej firmy Kruk zawarła umowę z Deutsche Bankiem. Kupi od niego wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej blisko pół miliarda złotych.

Zarząd Kruka poinformował, że w poniedziałek 19 czerwca należąca do niego włoska firma ItaCapital s.r.l. podpisała umowę z również działającym na terenie Włoch Deutsche Bankiem. Zakłada ona przejęcie od banku wierzytelności z tytułu niespłacanych kredytów konsumenckich opiewających na 131,7 mln euro. W przeliczeniu według bieżącego kursu wymiany wychodzi około 555 mln zł.

Umowa mogłaby nie dojść do skutku jedynie w przypadku, gdyby po stronie Kruka nie doszło do zapłaty za pakiet wierzytelności. Komunikat nie wskazuje jednak na cenę, po której włoska spółka kupi długi.

To już kolejna duża transakcja, w której partnerem Kruka jest duży bank działający za granicą. Dokładnie trzy tygodnie temu informowaliśmy o zakupie wierzytelności rumuńskiego banku, należącego do francuskiej grupy Societe Generale. Wartość tamtej transakcji przekroczyła 1 mld zł.

W 2016 roku Kruk zainwestował łącznie 1,3 mld zł w portfele wierzytelności, z czego 857 mln zł poza Polską - m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i na Słowacji. W pierwszym kwartale tego roku inwestycje wyniosły 214 mln zł, z czego portfele zagraniczne stanowiły 90 proc. tej sumy.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowała 80 mln zł zysku netto wobec 61 mln zł rok wcześniej.

Tagi: kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2017

EWAKRUKA W POLSCE NALEŻY ZNACJONALIZOWAĆ! W TEN SPOSÓB OBNIŻY SIĘ DŁUG KONSUMENCKI ORAZ POMOC FRANKOWICZOM. PAN PREZYDENT MA TUTAJ POLE DO POPISU I … Czytaj całość

19-06-2017

GjiySprzedaż długów ?! Przecież to są jaja! Kredytobiorca podpisał umowę z bankiem a nie osobami zewnetrznymi.Jak w przypadku abonamentu tv banki … Czytaj całość

19-06-2017

dfKruk kupuje hurtem za 10%. Bank dłużnikom jakoś nie chcą obniżyć nawet o te 10%. Bez sensu.

Rozwiń komentarze (7)