Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

mBank Hipoteczny zmienia właściciela, ale tylko teoretycznie

0
Podziel się:

Dotychczas cześć udziałów w mBanku Hipotecznym należało bezpośrednio do mBanku, a cześć do spółki MLV 45, która jest w 100 proc. zależna od mBanku.

mBank Hipoteczny zmienia właściciela, ale tylko teoretycznie
(Lukasz Piecyk/REPORTER)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na nabycie przez Commerzbank za pośrednictwem mBanku, akcji mBanku Hipotecznego w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Zmiana ma na celu uproszczenie struktury grupy kapitałowej.

"KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru nabycia przez Commerzbank AG z Niemiec za pośrednictwem mBank SA akcji mBank Hipoteczny SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformował Piotr Rutkowski z biura prasowego mBanku, dotychczas 30,36 proc. udziałów w mBanku Hipotecznym należało bezpośrednio do mBanku, a 69,64 proc. - do spółki MLV 45 Sp. z o.o. Sp. k., która jest w 100 proc. zależna od mBanku. Po zmianie - mającej na celu uproszczenie struktury grupy kapitałowej - wszystkie udziały mBanku Hipotecznego należą bezpośrednio do mBanku.

Notowania akcji mBanku na GPW we wtorek

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)