Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

mBank przystąpił do nowego systemu płatności Inkart

7
Podziel się:

Usługi w zakresie rozliczania krajowych transakcji kartowych, świadczone przez KIR w systemie Inkart, są skierowane do wydawców kart płatniczych i agentów rozliczeniowych działających na polskim rynku.

mBank przystąpił do nowego systemu płatności Inkart
(Bartosz Wawryszuk)

mBank podpisał umowę uczestnictwa w prowadzonym przez KIR systemie Inkart. Jak poinformował KIR, będzie pełnił rolę agenta rozliczeniowego. Partnerem technologicznym banku zostanie firma ITCARD. Nowy system umożliwia rozliczanie transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi działającymi w Polsce.

"Podpisanie umowy z mBankiem, jednym z najbardziej innowacyjnych banków na naszym rynku oraz przyszła współpraca z ITCARD w zakresie rozliczeń płatności kartowych z wykorzystaniem systemu Inkart, jest dla nas bardzo ważnym krokiem we wdrożeniu i upowszechnieniu lokalnego rozwiązania przeznaczonego do rozliczania krajowych transakcji kartowych - powiedział wiceprezes Dariusz Marcjasz, cytowany w komunikacie.

Usługi w zakresie rozliczania krajowych transakcji kartowych, świadczone przez KIR w systemie Inkart, są skierowane do wydawców kart płatniczych i agentów rozliczeniowych działających na polskim rynku. Obejmują one transakcje realizowane w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju, podano również.

"Poza podstawową funkcją, jak rozliczanie krajowych transakcji, dokonywanych kartami płatniczymi wydawanymi w Polsce w ramach systemów Visa i MasterCard, system Inkart udostępnia także usługi wspierające, tj. przekierowywanie komunikatów autoryzacyjnych pomiędzy uczestnikami, a dla wydawców kart - autoryzację zastępczą" - czytamy w komunikacie.

W pierwszej kolejności planowane jest wdrożenie w systemie Inkart rozliczeń transakcji dokonywanych w sieci bankomatów Planet Cash, której właścicielem i operatorem jest ITCARD. W kolejnym kroku usługi oparte o Inkart zostaną rozszerzone na obsługę transakcji dokonywanych w sieci terminali płatniczych Planet Pay, również należącej i obsługiwanej przez ITCARD, podano również.

KIR jest kluczowym elementem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Odpowiada za bezpieczny i prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami oraz za niezawodną wymianę informacji w tym obszarze.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
max
6 lat temu
Banki to zło. rżną kase ze wszystkiego. Sprzedawca sam musi placic haracz od kazdej transakcji karta. Opłaty za to ze chce wplacic swoje pieniadze do ich wielmoznego banku w oddziale na swoje konto.
Tempus
6 lat temu
Now forma platnosci , 'na ryja' z uwierytelnianiem kajserki :) zero prowizji zero ukrytych kosztow ...
Damian
6 lat temu
I co mi po tym lepiej niech przystapia do samsung pay itcart mnie.......
artt
6 lat temu
A może by tak napisać co to ten KIR? czy już nie potrzeba i wszyscy wiedzą?
Polak1960
6 lat temu
To bank który wypykał polskich frankowiczów na grube miliony .Patrioci mówią nie .