Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel za rekapitalizacją banków

0
Podziel się:

Niemiecka kanclerz Angela Merkel oceniła, że wspieranie banków to rozsądna lokata pieniędzy.

Merkel za rekapitalizacją banków
(PAP/EPA)
bEIXnPrF

Niemiecka kanclerz Angela Merkel oceniła w Berlinie, że kraje UE nie powinny się wahać, jeśli zajdzie konieczność dokapitalizowania europejskich banków. Jej zdaniem byłyby to _ rozsądnie ulokowane pieniądze _. Pomoc bankom proponuje też EBC.

Merkel spotkała się z szefami organizacji międzynarodowych instytucji finansowych i organizacji gospodarczych: MFW, Banku Światowego, OECD, Europejskiego Banku Centralnego, Światowej Organizacji Handlu oraz Międzynarodowej Organizacji Pracy, jak również ministrami finansów Francji i Meksyku. Rozmowy były poświęcone przygotowaniom do szczytu G20 w Cannes (3-4 listopada).

Po spotkaniach Merkel powiedziała, że opinie ekspertów, zdaniem których europejskie banki nie dysponują wystarczającym kapitałem, _ należy traktować bardzo poważnie _.

bEIXnPrH

_ _

_ Kalkulator kredytowy Kwota kredytu

Kwota kredytu jest to wysokość udzielonego kredytu. Oprocentowanie

bEIXnPrN

Oprocentowanie nominalne to oprocentowanie kredytu podawane przez bank w skali roku. % Okres kredytowania

Okres kredytowania to okres czasu w ciągu którego musisz spłacić kredyt. W kalkulatorze przyjęto kapitalizację odsetek równą liczbie spłacanych rat. Dlatego okres kredytowania powinien być wielokrotnością okresu kapitalizacji. lata miesiące Kapitalizacja

bEIXnPrO

Kapitalizacja określa, jak często bank nalicza oraz odejmuje odsetki od kwoty kredytu. W kalkulatorze kapitalizacja odsetek równa jest liczbie spłacanych rat. Im częstsza jest kapitalizacja odsetek, (im częściej naliczane są odsetki) tym niższa jest efektywna stopa procentowa.
miesięczna kwartalna Raty

Raty Są dwa podstawowe rodzaje rat: równe i malejące. - równe - od początku do końca spłaty kredytu, kolejne raty mają taką samą wartość. Raty równe oblicza się, dzieląc koszt kterytu przez liczbę rat. - malejące - raty kredytu zmniejszają się wraz ze zmniejszaniem się długu pozostałego do spłacenia. W przypadku rat malejących największe obciążenie z tytułu obsługi kredytu jest na początku. Od pierwszej raty spłacamy bowiem całe odsetki i część kapitału. W miarę jak zmniejsza się kapitał, maleją miesięczne odsetki, stąd kolejne raty są coraz niższe. równe malejące _
_ - Jeśli zajdzie konieczność rekapitalizacji będą to rozsądnie ulokowane pieniądze. Nie powinniśmy się wahać, bo szkody, jakie mogą nastąpić, będą o wiele większe, niż koszty dokapitalizowania oraz ewentualnego wsparcia ze strony państwa _ - oceniła.

bEIXnPrP

Jak zastrzegła, w pierwszej kolejności banki same powinny pozyskać kapitał na rynkach.

Pytana czy, na dokapitalizowanie europejskich banków należy przeznaczyć środki z funduszu stabilizacji euro EFSF, Merkel zaznaczyła, że wsparcie w ramach tego mechanizmu udzielane jest wówczas, gdy sytuacja w jednym kraju strefy euro zagraża stabilności wspólnej waluty.

_ - Pomoc zawsze powiązana jest z kategorycznymi warunkami. Rozszerzyliśmy teraz wykorzystanie funduszu, dopuszczając w przyszłości możliwość rekapitalizacji banków, gdy państwo zwróci się o wsparcie finansowe dla banku. Będzie to w przyszłości możliwe, jeśli wszystkie kraje ratyfikują reformę EFSF _ - dodała Merkel._ - EFSF ma jeszcze spore środki do dyspozycji. Wykorzystano dotychczas dopiero 10 proc. _ - zauważyła.

Kryzysowe spory w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t95747.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/merkel;banki;nie;musza;ale;powinny;ratowac;grecje,13,0,859405.html) "Banki nie muszą, ale powinny pomóc Grecji" Niemiecka kanclerz Angela Merkel przyznała, że niewiele państw UE popiera stanowisko Niemiec, by włączyć sektor prywatny w plan pomocy dla Aten. Zdaniem Merkel udział sektora prywatnego w ratowaniu Grecji powinien być dobrowolny, lecz znaczący.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t157467.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;ke;ma;recepte;na;kryzys;krytykuje;pomysl;merkel,27,0,923163.html) Barroso: Są tacy, którzy oszukiwali, by wejść do eurozony Jose Manuel Barroso atakuje Francję i Niemcy. Rząd gospodarczy nie pomoże.
bEIXnPsi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)