Notowania

bnp
28.10.2014 20:23

Moody's potwierdził ratingi BGŻ

W wyniku rozliczenia transakcji z wezwania grupa BNP Paribas ma 88,98 proc. akcji Banku BGŻ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(goodluz - Fotolia.com)

Moody's po zmianie głównego akcjonariusza Banku BGŻ potwierdził rating długoterminowych depozytów banku na poziomie Baa3/ Prime-3. Perspektywa ratingu jest stabilna - poinformował bank w komunikacie.

Moody's potwierdził także rating siły finansowej na poziomie _ D _. Podtrzymanie ratingów ma związek z niedawną zmianą głównego akcjonariusza banku, którym został BNP Paribas.

Moody'™s ocenił, że zobowiązanie BNP Paribas do rozwijania działalności w Polsce znajduje odzwierciedlenie w przejęciu przez nią odpowiedzialności za większość źródeł finansowania od dotychczasowego właściciela banku oraz w zamiarze połączenia go z BNP Paribas Bank Polska.

_ Agencja nadal podtrzymuje wysokie oczekiwanie wsparcia ze strony BNPP, czego konsekwencją jest podniesienie o dwa poziomy wsparcia dla długoterminowego ratingu depozytów banku do Baa3, co jest porównywalne do ratingów przyznanych porównywalnym bankom w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, które mają zagranicznych właścicieli _ - napisano w komuniakcie.

W wyniku rozliczenia transakcji z wezwania grupa BNP Paribas ma 88,98 proc. akcji Banku BGŻ. Rabobank został mniejszościowym akcjonariuszem, z blisko 10 proc. pakietem akcji.

Tagi: bnp, bgz, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz