Notowania

pnd
20.10.2015 18:32

PKO BP przejmuje zabezpieczenie po bankrutującym miliarderze

Pakiet akcji najprawdopodobniej należał do Prokom Investments, w której jeszcze niedawno głównym udziałowcem był Ryszard Krauze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski (PKO BP) stała się właścicielem 7,19 proc. akcji Polnordu w związku z przejęciem na własność przedmiotu zabezpieczenia w postaci akcji. Pakiet akcji najprawdopodobniej należał do Prokom Investments, w której jeszcze niedawno głównym udziałowcem był Ryszard Krauze.

W składzie akcjonariatu taki, lub wyższy pakiet akcji miały tylko dwie instytucje: Altus TFI (9,5 proc.) oraz Prokom Investments (11,6 proc.). W połowie roku pojawiły się informacje, że druga z nich - Prokom Investments - jest w wielkich tarapatach i nie stać jej nawet na przeprowadzenie upadłości. Jeszcze rok temu spółka należała do Ryszarda Krauzego, bankrutującego miliardera.

"PKO BP w dniu 16.10.2015 r. przekroczył 5 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów spółki, w związku z przejęciem na własność przez PKO BP przedmiotu zabezpieczenia w postaci akcji spółki, w trybie art. 22 ustawy z dnia 06.12.1996 r. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów" - czytamy w komunikacie.

Przed zdarzeniem, powodującym obowiązek zawiadomienia, PKO BP i jego podmioty zależne nie posiadały akcji Polnord - czytamy dalej.

Aktualnie PKO BP posiada 2 345 893 akcje Polnord, uprawniające do 2 345 893 głosów, co stanowi 7,19 proc. w kapitale zakładowym spółki i 7,19 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Notowania tygodniowe akcji Polnordu

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku. W 2014 r. miała 183,19 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pnd, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz