Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

PKO BP poprawia wyniki. Ponad 3 mld zł zysku

45
Podziel się

PKO BP w ubiegłym roku udzielił kredytów hipotecznych na kwotę blisko 13 mld zł.

Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od 2009 roku.
Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od 2009 roku. (Newseria)
bDIhnrHF

PKO BP w ubiegłym roku udzielił kredytów hipotecznych na kwotę blisko 13 mld zł. To w dużej mierze przyczyniło się do ponad 3 mld zł zysku. Zgodnie z prognozami sam czwarty kwartał dał o prawie 40 proc. lepszy wynik niż rok wcześniej.

aktualizacja 9:05

Największy polski bank pochwalił się wynikami finansowymi. PKO BP zakończył 2017 rok z 3,1 mld zł zysku netto.

bDIhnrHH

Poprawa byłaby jeszcze większa, gdyby brać pod uwagę podstawową działalność z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych, które zaburzają porównania. Zarząd wskazał, że pomijając rozliczenie transakcji przejęcia spółki Visa Europe oraz sprzedaży majątku spółki Qualia Development, zysk netto byłby aż o 28 proc. wyższy.

Z punktu widzenia inwestorów kluczowa jest informacja o czwartym kwartale. Końcówka roku przyniosła 820 mln zł zysku wobec 593,3 mln zł wypracowanych rok wcześniej.

Progres jest duży, ale nie ma mowy o większym pozytywnym zaskoczeniu. Zbliżony wynik prognozowali analitycy. Typowania jedenastu biur maklerskich ankietowanych przez PAP wahały się w przedziale od 805 mln zł do 869,9 mln zł.

Inwestorzy giełdowi z zadowoleniem przyjęli najnowsze informacje, choć ze względu na brak zaskoczenia nie ma mowy o większej euforii. W pierwszych minutach poniedziałkowej sesji notowania banku rosną niecały 1 proc.

bDIhnrHN

"Efektem naszych działań jest zarówno wzrost sumy bilansowej, liczby klientów jak i kapitalizacji giełdowej - na koniec 2017 roku wartość rynkowa PKO Banku Polskiego sięgnęła 55 mld zł, co czyni z banku najcenniejszą spółkę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - podkreśla w liście do akcjonariuszy prezes Zbigniew Jagiełło.

Prezes PKO BP: Polacy mają w genach przedsiębiorczość

Prezes PKO BP wskazuje, że suma bilansowa banku wzrosła do 297 mld zł, co oznacza, że dystans do kolejnego pod względem wielkości banku w Polsce przekracza 100 mld zł.

PKO BP ma około 18 proc. wszystkich depozytów klientów składanych w bankach. Podobny udział w rynku ma w przypadku kredytów.

bDIhnrHO

W 2017 roku przybyło PKO BP około 300 tys. klientów. Bank prowadzi ponad 7 mln rachunków.

W ubiegłym roku bank udzielił kredytów hipotecznych o wartości blisko 13 mld zł. Na ostatni dzień grudnia całkowita wartość portfela kredytów i pożyczek wyniosła 205,7 mld zł.

bDIhnrIi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(45)
cvq
3 lata temu
Największy polski bank pochwalił się wynikami finansowymi, które w dużej części ukradł osobom próbującym oszczędzać .
jarosław K.
3 lata temu
Oprocentowanie kredytu na 25% przy inflacji 4% to prawdziwe lichwiarstwo !!!
Alpc
3 lata temu
No dał kredyt, ale nie warto u nich oszczędzać, bo lokaty im dają kasę na kredyty, a odsetki od lokat sięgają dna. Jasne, za to dobrze zarabiają, latają na kursy do USA i śmieją się nam w twarz.
bDIhnrIj
gotgat
3 lata temu
Czyli około 65.000 nowych ekonomicznych niewolników. !!!
Michal
3 lata temu
no to czas chyba wypłacić dywidendę, czyż nie prawda?????????????????????/
...
Następna strona