Notowania

banki
14.12.2018 12:14

Rating Getin Noble Banku w dół. Agencja Moody's podchodzi do niego z ostrożnością

Agencja Moody's obniżyła w piątek i tak już spekulacyjny rating banku do B2. Dwa kroki niżej jest już poziom, gdzie ryzyko jest istotne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Grzelak/REPORTER)
Chmury nad Getin Noble są coraz ciemniejsze

Moody's obniżył długookresowy rating depozytów krajowych i zagranicznych Getin Noble Banku z B1 do B2. Co to oznacza dla banku? Agencja informuje w ten sposób, że składanie depozytów w GNB to "działalność wysoce spekulacyjna". Tak jakbyśmy nie przymierzając, inwestowali na giełdzie, a być może nawet na rynku kontraktów terminowych.

Już tylko dwa poziomy dzielą bank od uzyskania ratingu "istotnego ryzyka" (substantial risk). Jeszcze niżej w terminologii Moody's są już rejony upadłościowe.

Co więcej, perspektywa ratingu zmieniła się na negatywną. Wcześniej określano to jako "pod obserwacją".

Zobacz też: KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

Agencja w komunikacie poinformowała także o obniżeniu dotychczasowego poziomu oceny indywidualne z b3 do caa1, a to jest już poziom "istotnego ryzyka". Na podobny poziom zrzucono indywidualną ocenę kredytową (Baseline Credit Assessment - BCA). Wreszcie długookresowa ocena ryzyka kontrahenta spadła z poziomu "nieinwestycyjnego" Ba3 do "wysoce spekulacyjnego".

- Jednocześnie agencja potwierdziła utrzymanie na dotychczasowym poziomie krótkoterminowej oceny ryzyka kontrahenta (ST Counterparty Risk Assessment): Not Prime (cr) oraz krótkoterminowego ratingu depozytów (ST Bank Deposits (Local & Foreign)): Not Prime - podano w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, bankowość, gnb, getin noble bank, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

najoPrzestancie straszyc i mscic sie na bankach pana Czarneckiego. Ludzie i tak maja wieksze zaufanie do jego bankow niz do tych pisowskich, z ktorych … Czytaj całość

14-12-2018

daregetin padnie kwestia czasu ludzie odchodza z kasa ja tez

14-12-2018

BankowiecZa wszelką cenę PiS chce ukarać Czarneckiego, ale jestem pewny że się obroni bo nie ma w zarządzie takich tuzow bankowości jak np. PKO BP w osobie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (74)