Notowania

bankowość
22.05.2015 14:12

Rating ING Banku Śląskiego. Pozytywna ocena Moody's

Zobacz najnowszy raport agencji Moody's i DM Noble Securities.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Jedna z trzech największych na świecie agencji oceniających wypłacalność i wiarygodność firm pozytywnie oceniła ING Bank Śląski. Podwyższyła ocenę banku. Z optymizmem na jego temat wypowiadają się również analitycy giełdowi.

Moody's Investors Service podwyższył długookresową ocenę depozytów dla ING Banku Śląskiego do poziomu A3 z poziomu Baa1. Oznacza to, że pieniądze wpłacone do banku są bezpieczne.

"Rating Banku uwzględnia m.in. korzystne otoczenie makroekonomiczne w Polsce, dobrą sytuację finansową mierzoną wskaźnikami kapitałowymi, jakości portfela, rentowności oraz płynności, a także jego dużą liczbę depozytów, co w przypadku upadłości minimalizuje potencjalną stratę" - czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW (najpierw jako Bank Śląski) od 1994 roku. Akcje banku są obecnie wyceniane najwyżej w historii. Kurs wynosi niecałe 150 złotych. W 2000 roku, gdy doszło do zmiany nazwy, jeden walor kosztował 21 złotych.

Notowania akcji ING Banku Śląskiego

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego Noble Securities, akcje mogą być jeszcze droższe. Niedużo, ale jednak. Eksperci wycenili jeden walor ING na 155,2 złotych.

Analitycy podnieśli cenę docelową akcji ING Banku Śląskiego do 155,2 złotych ze 144,4 i podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji spółki, wynika z raportu datowanego na 9 kwietnia. Prognozują, że zysk netto ING wzrośnie do 1,05 miliarda złotych w 2015 roku i 1,11 miliarda w roku następnym. W całym 2014 roku zysk netto grupy wzrósł o 8 procent do 1,04 miliarda.

Wyniki netto grupy ING Banku Śląskiego (w tys. zł)

Kredyty klientów ING pod koniec 2014 roku wynosiły 58,5 miliarda złotych. Z kolei depozyty miały wartość 75,4 miliarda złotych. W ubiegłym roku bank udzielił pożyczek gotówkowych na 2,7 miliarda złotych i pozyskał 380 tysięcy nowych klientów detalicznych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bankowość, ing, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz