Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż Banku Millennium wpłynie na cenę w ofercie Idea Banku?

0
Podziel się:

Inwestor strategiczny Banku Millennium rozpoczął transakcję sprzedaży 15 procent akcji.

Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium
Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium (Bank Millennium)

Na początku czwartkowej sesji akcje Banku Millennium tracą prawie 8 proc. po zapowiedziach, że BCP, inwestor strategiczny banku, rozpoczął transakcję sprzedaży do 15,41 proc. akcji banku.

W czwartek o 10.40 akcje banku tracą 7,7 proc. i kosztują 6,8 zł.

Oferta sprzedaży dotyczy nie więcej niż 186.979.631 akcji Banku Millennium, więc wartość pakietu wystawionego na sprzedaż wynosi ok. 1,3 mld zł.

Marta Czajkowska-Bałdyga z Domu Maklerskiego Banku BPS oceniała, że w krótkim okresie informacja o planowanej transakcji jest negatywna, choć od pewnego czasu rynek spekulował na temat możliwości zejścia BCP do 50 proc. w akcjonariacie polskiej spółki córki.

"Z kolei w dłuższym okresie zwiększenie ilości akcji w wolnym obrocie powinno pozytywnie przełożyć się na notowania spółki" - napisano w porannym komentarzu DM Banku BPS.

Pytani wcześniej przez PAP analitycy spodziewali się, że w transakcji może pojawić się dyskonto ze względu na ryzyko braku wypłaty dywidendy za 2014 rok. Ich zdaniem ABB Banku Millennium może wywołać presję na wycenę w IPO Idea Banku.

W środę wieczorem Bank Millennium podał, że BCP, inwestor strategiczny banku, rozpoczął transakcję sprzedaży do 15,41 proc. akcji Banku Millennium w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu.

Notowania tygodniowe Banku Millennium

BCP podał jednocześnie, że planuje pozostać długoterminowym akcjonariuszem większościowym Banku Millennium i zobowiązał się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych akcji banku.

Bank Millennium poinformował, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju rozważa zainwestowanie nie więcej niż 270 mln zł w nabycie akcji Banku Millennium, stanowiących nie więcej niż 3 proc. kapitału zakładowego banku.

Do tej pory Banco Comercial Portugues posiadał 794.751.136 akcji banku stanowiących 65,51 proc. głosów na WZ. Po tej transakcji udział inwestora strategicznego w Banku Millennium spadłby do 50,1 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)