Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mateusz Szczurek będzie pracował w EBOR

23
Podziel się:

Mateusz Szczurek będzie pracował w warszawskim biurze Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - informuje "Puls Biznesu."

Mateusz Szczurek będzie pracował w EBOR
(MICHAL DYJUK/REPORTER)

Były minister finansów objął stanowiska regionalnego ekonomisty oraz associate directora. Jako regionalny ekonomista będzie przygotowywał dla banku analizy makroekonomiczne i sektorowe obejmujące kraje regionu - oprócz Polski również kraje bałtyckie, Słowację, Rumunię, Węgry oraz Bułgarię. Jak zwraca uwagę gazeta, to powrót do korzeni byłego polityka. Wcześniej bowiem, z ramienia banku ING, był głównym ekonomistą na kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

W EBOR Mateusz Szczurek będzie podlegał swojemu byłemu podwładnemu z Ministerstwa Finansów Arturowi Radziwiłłowi. Ten ostatni pełni funkcję dyrektora do spraw polityk zagranicznych w londyńskiej centrali banku.

Pracę dla EBOR były szef resortu finansów będzie godził z zasiadaniem w Europejskiej Radzie Budżetowej. Nowo powołana instytucja zajmie się opiniowaniem stanu finansów i polityk gospodarczych krajów strefy Euro. - Im więcej Polaków na prestiżowych stanowiskach za granicą, tym lepszy wizerunek naszego kraju - przekonuje główny ekonomista Xeliona Piotr Kuczyński.

wiadomości
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
xPatria
6 lat temu
EBOiR lubi nieudaczników. Hanka tez tam brylowała. Widocznie takie standardy. Co poradzisz....
telepiesiędzi...
6 lat temu
"regionalny ekonomista", to fucha, niczym "miejscowa ladacznica", co to ją można przy konkretnej bramie zawsze spotkać wieczorową porą.
stan z den ha...
6 lat temu
Ciesze sie ze mieszkam w nl na stale nie zal mi bylo zostawic biednej polski i episkopatu juz 10lat nie chodze do kosciola i jakos jest mi lepiej i jestem bogatszy materialnie i psychicznie komentujcie mnie plz.😉
polish
6 lat temu
jest bogaty to na emeryture a głupi rząd jescze im dają robote rozbój w biały dzień
Jaś
6 lat temu
Marcinkiewicz tez tak zaczął, a potem mieliśmy gwałtowny spadek wartości złotego.
...
Następna strona