Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekordowe wyniki Alior Banku. Nikt tego nie przewidział

Rekordowe wyniki Alior Banku. Nikt tego nie przewidział

Michał Chyczewski, prezes Alior Banku Fot. Krzysztof Olszewski/WP
Michał Chyczewski, prezes Alior Banku


Zysk banku w III kwartale był o kilkadziesiąt milionów lepszy od oczekiwań rynku jak również analityków.

– To był pierwszy pełny kwartał zarządu nowej kadencji. Cieszymy się, że udało się istotnie poprawić wynik finansowy, doprowadzić do końca proces restrukturyzacji i integracji związany z przejęciem wydzielonej części Banku BPH, wzmocnić pozycję kapitałową i płynnościową oraz trwale obniżyć koszty działania banku przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego tempa wzrostu – mówi cytowany w komunikacie Michał Chyczewski, wiceprezes Zarządu Alior Banku, pełniący obowiązki prezesa.

Rekordowe zyski po trzech kwartałach

Z informacji przedstawionych przez Alior Bank wynika, że zysk netto w III kwartale wyniósł 190 mln zł i przewyższył o 36 mln zł oczekiwany konsensus rynkowy (154 mln zł). Wynik jest też istotnie lepszy od najwyższej prognozy analityków (172 mln zł) i o 90 proc. wyższy niż w II kwartale 2017 r.
W III kwartale br. Alior Bank znacznie poprawił poziom zwrotu z kapitału własnego (ROE). Osiągnął on 11,7 proc., podczas gdy w II kwartale wskaźnik ten wynosił 6,3 proc.
Bank utrzymał również wysokie tempo wzrostu, a jego wolumen kredytowy brutto (uwzględniający spłaty kredytów) zwiększył się o 1,4 mld zł.
Czy to dużo? Od początku roku bank sfinansował kredyty w wysokości 5 mld zł, realizując już teraz strategiczny roczny plan.

Połączenie z BPH znacznie tańsze

Bank zakończył również projekty w ramach procesu restrukturyzacji oraz integracji, związane z przejęciem wydzielonej części Banku BPH, a także dokonał ostatecznego rozliczenia ceny nabycia. Koszty integracji w ostatnich dwóch latach były o 62 mln zł niższe niż pierwotnie zakładano. Docelowo wyniosą one 381 mln zł w stosunku do wcześniej planowanych 374 mln.

Nasze wyniki finansowe, w tym znaczny wzrost zysku, bardzo dobry poziom zwrotu z kapitału, najwyższa na rynku marża odsetkowa netto oraz znaczne obniżenie kosztów działania Banku potwierdzają, że skutecznie realizujemy strategię "Cyfrowego buntownika”. Ogłoszony na początku października plan wdrożenia strategii pozwoli nam na jeszcze szybsze osiągnięcie tych zamierzeń – mówi Filip Gorczyca, wiceprezes Zarządu Alior Banku odpowiedzialny za Pion Finansów.

Nowe usługi dla biznesu i klientów indywidualnych

Bank poza rekordowymi wynikami finansowymi może pochwalić się również nowym rachunkiem dla klientów indywidualnych: Konto Jakże Osobiste. To spersonalizowany rachunek bankowy, który pozwala na samodzielną konfigurację korzyści w zależności od ich bieżących potrzeb i sytuacji.
Natomiast w sektorze biznesowym bank wprowadził do oferty atrakcyjne finansowanie inwestycyjne – „Pożyczkę Szerokopasmową”. Jest to efekt umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Środki na ten cel pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) oraz funduszy własnych Alior Banku. Za jego pośrednictwem do przedsiębiorstw telekomunikacyjnych trafi 46 mln zł. O preferencyjne finansowanie, którego oprocentowanie jest niższe niż rynkowe, mogą ubiegać się przedsiębiorcy z segmentu małych, średnich i dużych firm, planujący inwestycje w budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu.

Alior bank stawia na strategię Cyfrowego Buntownika

 


 

 


Czytaj także
Polecane galerie
Marta
2017-11-10 11:02
Jak mnie wpakowali w 61,3% oprocentowania kredytu na zakup towaru to się nie dziwię że mają takie osiągnięcia.
Nie mogłam się wycofać z kredytu gdyż w tej sprawie odsyłano mnie od przysłowiowego annasza do kajfasza a jak już znalazłam właściwą osobę to już było za późno na wycofanie się z transakcji.
fsd
2017-11-09 16:13
cfzy dorze rozumiemy iż to zysk planowany był z aliora i bepehu ??
bo jak bez bepehu to ściema