Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co można załatwić we wpłatomacie?

0
Podziel się:

Wpłatomaty są coraz bardziej powszechne. Urządzenia te oferują też coraz więcej funkcji. Sprawdziliśmy, co można załatwić za pośrednictwem wpłatomatu.

Co można załatwić we wpłatomacie?
Wpłatomaty są coraz bardziej powszechne. Urządzenia te oferują też coraz więcej funkcji. Sprawdziliśmy, co można załatwić za pośrednictwem wpłatomatu.

1. Wpłata gotówki

Podstawowa funkcja wpłatomatu. Maszyny przyjmują jedynie banknoty. Kwota wpłaty jest dowolna, ale może zdarzyć się, że maszyna ma ustalony limit jednorazowej wpłaty do np. maksymalnie 50 banknotów. Po włożeniu karty i potwierdzeniu informacji o numerze karty i powiązanego z nią rachunku, zostaniemy poproszeni o wsunięcie odpowiednio ułożonych banknotów do otworu depozytowego (instrukcje wyświetlą się na ekranie).

Wpłatomat sam rozpozna i przeliczy banknoty. Informacja o kwocie wpłaty pojawi się na ekranie. Możemy ją zaakceptować, dodać kolejne banknoty lub wycofać te włożone wcześniej. Gdy zaakceptujemy wpłatę, środki zostaną zaksięgowane na naszym rachunku z reguły maksymalnie w ciągu kilku minut.

2. Sprawdzenie salda rachunku

Gdy nie jesteśmy do końca pewni, jaką kwotą chcemy zasilić rachunek, możemy - podobnie jak w bankomacie - sprawdzić aktualne saldo naszego rachunku.

3. Spłata karty kredytowej

Po włożeniu karty kredytowej, postępujemy analogicznie, jak w przypadku wpłaty gotówki na konto. Różnica jest taka, że wpłacona kwota trafia na rachunek karty kredytowej. Trzeba pamiętać, że nie ma możliwość wpłaty bilonu, a więc jeżeli do spłaty w danym okresie rozliczeniowym mamy 1276 zł, to by dokonać spłaty całego zadłużenia, wpłacaną kwotę zaokrąglamy do 1280 zł.

Spłata karty kredytowej jest możliwa także wtedy, gdy nie mamy przy sobie karty. W takim przypadku musimy posiadać jednak wyciąg z rachunku karty, na którym znajduje się kod kreskowy z informacjami o rachunku. By spłacić kartę, musimy zeskanować go we wpłatomacie.

4. Spłata raty kredytu

Spłacić ratę kredytu możemy przy pomocy blankietu wpłaty z kodem kreskowym. Przykładamy kod do wpłatomatu, a ten identyfikuje numer rachunku i wysokość raty. Wszystkie dane możemy też wprowadzić ręcznie.

5. Założenie lokaty

Niektóre wpłatomaty umożliwiają wpłatę środków na rachunek lokaty bankowej. Zamiast fatygować się do oddziału, możemy szybko i w prosty sposób ulokować posiadane środki na atrakcyjnie oprocentowanej lokacie.

eurobank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)