Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chcesz mieć dobrze płatną pracę zaraz po studiach? Zostań informatykiem

50
Podziel się:

Według danych portalu Pracuj.pl, spośród 6 277 ogłoszeń opublikowanych w maju, 15 procent dotyczyło ofert pracy adresowanych do specjalistów z branży IT.

Chcesz mieć dobrze płatną pracę zaraz po studiach? Zostań informatykiem
(lenets_tan)

Absolwenci kierunków związanych z IT znajdują pracę od razu po studiach. Mogą oni również liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie, wyższe niż średnia krajowa.

Według danych portalu Pracuj.pl, spośród 6 277 ogłoszeń opublikowanych w maju, 15 procent dotyczyło ofert pracy adresowanych do specjalistów z branży IT. Rok do roku daje to wzrost o 28 procent. Najbardziej poszukiwani byli programiści, specjaliści ds. administrowania systemami oraz eksperci do spraw analiz i testowania.

- Powszechna cyfryzacja i przenoszenie większości usług do internetu sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT stale rośnie. Największą popularnością, szczególnie w firmach oferujących outsourcing usług IT, cieszą się stanowiska programistów. Poszukiwani są programiści aplikacji mobilnych, analitycy oraz specjaliści od migracji danych, co jest związane z licznymi fuzjami i przejęciami na rynku - wyjaśnia Aleksandra Biwald, resource project manager w CONNECTIS, cytowana w komunikacie prasowym.

Dane resortu nauki są jeszcze bardziej optymistyczne, gdyż według nich absolwenci kierunków technicznych mają największe szanse na zatrudnienie.

Poszukiwanie pracowników wśród studentów

Duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT sprawia, że pracodawcy często szukają osób wśród studentów. Proponują im różnego rodzaje praktyki oraz staże. Potwierdzają to statystki, gdyż w pierwszych trzech miesiącach tego roku liczba tego typu ofert wzrosła o 33 procent rok do roku.

Przykładem tych działań jest informatyczny Comarch. Pod opieką pracownika firmy studenci wykonują tam zadania w ramach realizowanych dla klientów spółki projektów.

Oprócz staży i praktyk, firmy angażują się w programy realizowane bezpośrednio na uczelniach. Przykładem jest firma SAS, która prowadzi program Akademia Młodych Talentów SAS oraz Akademickie Centrum Kompetencji SAS.

Dobre [zarobki](https://finanse.wp.pl/zarobki-6121119003408001c) już na starcie

Według ankiet przeprowadzonych wśród użytkowników Pracuj.pl, informatycy najwięcej zarabiają zarówno na początkowym etapie kariery zawodowej, jak i później, jako bardziej doświadczeni pracownicy.

"Wśród specjalistów IT na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć eksperci odpowiedzialni za rozwój oprogramowania - dotyczy to zarówno pracujących studentów, jak i absolwentów oraz doświadczonych specjalistów. Już studenci tej specjalizacji zarabiają przeciętnie 3 070 zł netto, a absolwenci czyli osoby z wykształceniem wyższym i w wieku nie przekraczającym 28 lat, zarabiają w tym obszarze przeciętnie 4000 zł netto" - czytamy w informacji opublikowanej przez portal Pracuj.pl

Zawody przyszłości

Opracowanie opublikowane przez portal Pracuj.pl wskazuje, że w przyszłości największe zapotrzebowanie rynek pracy będzie zgłaszał na specjalistów IT z dziedziny Big Data, wymagającej nie tylko wiedzy informatycznej, ale także zdolności analitycznych.

- Obecnie najbardziej atrakcyjne wydają się nadal specjalizacje programistów i analityków BigData oraz aplikacji mobilnych. Na szczególną uwagę zasługuje obszar związany z tak zwanym internetem przedmiotów. Obszar jeszcze często niedoceniany, pomimo że stoi za nim ogromny rynek urządzeń wymagających bezpiecznego i niezawodnego oprogramowania - wyjaśnia Maciej Chwiłoc, Dyrektor Działu Rozwoju Produktu w grupie Pracuj.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
gi
7 lat temu
informatyków jest wielu ale tak naprawdę od naszych umiejętności zależy czy znajdziemy pracę. warto się uczyć już trakcie studiów i spoglądać na rynek pracy, a po studiach wybrać dobry staż. swój robię w impelu i to była bardzo dobra decyzja. sama praktyka, nie teoria a do tego fajny zespół. może zostanę na stałe? kto wie :)
oewsb
7 lat temu
Witam! Warto zatem rozwijać się w kierunku IT i pomyśleć np. o studiach podyplomowych. Jako przedstawiciel Wyższej Szkoły Bankowej zapraszam serdecznie do zapoznania się z pełną oferta studiów podyplomowych właśnie w naszych oddziałach. Studia można podjąć m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu czy Wrocławiu. Dodam również, że zapisując się na studia do 10 sierpnia wpisowe wynosi dzięki promocji 100 zł zamiast 400 zł, a na czesnym można zaoszczędzić nawet 300zł. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
geeeeg
7 lat temu
Nie da się "zostać informatykiem". Informatykiem się trzeba urodzić.
Pasibrzuchon
7 lat temu
w Comarchu 5 studentów może zatrudnić jednego programistę :)
Pasibrzuchon
7 lat temu
w Comarchu 5 studentów może zatrudnić jednego programistę :)
...
Następna strona