Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E-maile w sprawie zwrotu podatku. "To oszustwo!"

0
Podziel się:

Fiskus ostrzega podatników przed oszustami, którzy próbują wyłudzić od nich dane, podszywając się pod administrację skarbową.

E-maile w sprawie zwrotu podatku. "To oszustwo!"
(Krystian Maj/REPORTER)

Resort Jacka Rostowskiego zapewnia, że nie wysyła do podatników e-maili w sprawie zwrotu podatku, w których prosi o wypełnienie załączonego formularza.

_ - Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe, nie są autorami napływających na skrzynki e-mail podatników informacji o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok oraz konieczności wypełnienia załączonego formularza i nie korzystają z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty _ - napisano dzisiaj w komunikacie MF.

Według resortu finansów forma informacji trafiających do podatników wskazuje, że zostały one sporządzone przez osobę niewładającą poprawnie językiem polskim i mają na celu wyłudzenie od adresatów e-maili ich danych. Oszuści próbują przekierować użytkowników internetu do podrobionej strony internetowej (tzw. phishing).

Rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż powiedziała, że informacje o podejrzanych e-mailach przekazują służbom skarbowym od wczoraj osoby prowadzące działalność gospodarczą. _ - Natychmiast poinformowaliśmy o tym urzędy skarbowe w całym kraju. Ministerstwo Finansów rozważa w tej sprawie złożenie doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa _ - dodała Dróżdż. Niektóre przeglądarki internetowe zablokowały dostęp do podrobionej strony na rumuńskim serwerze.

Czytaj więcej w Money.pl
Koszty wysyłki towarów zwiększą podstawę opodatkowania? Najczęściej stosowaną praktyką jest odrębne obciążanie kosztami wysyłki, a więc odsprzedawanie usług transportowych, kurierskich oraz pocztowych.
Od takiej usługi firma nie odliczy VAT Rezerwując hotel dla pracownika, czy wynajmując pokój w innej miejscowości w związku z wyjazdem służbowym podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT-u.
Rozbieżne stanowiska fiskusa? Masz wyjście Zbyt rozbudowane i skomplikowane przepisy polskiego prawa podatkowego sprawiają problemy nie tylko podatnikom.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)