Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kasy fiskalne online już od przyszłego roku?

9
Podziel się:

Według ekspertów KPMG szacowane koszty wdrożenia systemu kas fiskalnych online, uwzględniające dotacje dla przedsiębiorców do zakupu urządzeń nowej generacji, wyniosłyby niespełna 370 milionów złotych.

Kasy fiskalne online już od przyszłego roku?
(Eastnews/Łukasz Grudniewski)

Wprowadzenie kas fiskalnych online jest możliwe już w przyszłym roku. O takim terminie mówi wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Z raportu firmy doradczej KPMG wynika, że dzięki bezpośredniemu przesyłowi danych z kas do fiskusa uda się zwiększyć roczne wpływy z podatku VAT o 2,8 miliarda złotych.

Wiesław Jasiński powiedział, że kasy online są jednym z rozwiązań, nad którymi pracują ministerialni urzędnicy. Dodał, że szereg rozwiązań usprawniających pracę chciałby wprowadzić niezwłocznie, czyli w przyszłym roku.

Według ekspertów KPMG szacowane koszty wdrożenia systemu kas fiskalnych online, uwzględniające dotacje dla przedsiębiorców do zakupu urządzeń nowej generacji, wyniosłyby niespełna 370 milionów złotych. W raporcie wskazano, że to rozwiązanie funkcjonuje już między innymi w takich krajach jak Węgry, Chorwacja, Turcja czy Bułgaria. Wdrożenie rozpoczynają też Czesi.

wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
mietek7777
7 lat temu
A czy handlujący na targowiskach Bułgarzy też takie kasy muszą mieć ?
Teodor
8 lat temu
Zobaczyć miny tych którzy krzyczeli łapać złodziei gdy okazało się, że złodzieje poszukiwani są wśród nich bezcenne.
Radek
8 lat temu
Kwota wolna od podatku - poseł 30 koła Kowalski 3 koła- no to trzeba sobie tę kwotę wyrównać samemu, bo w czym niby pOSŁY są lepsze od reszty społeczeństwa?
fiut
8 lat temu
ha, ha, ha, zwiększyć wpływy??? - marzenia ściętej głowy... Polak potrafi i z tym też sobie poradzi, żebyście się nie zdziwili - wy wszyscy liczący na zwiększenie wpływu do budżetu...
inspektor
8 lat temu
i bardzo dobrze, skarbówka wreszcie bedzie wiedziała kto kupił telewizor czy radio i sprawdzi czy płaci haracz (no chyba że gotówką zapłacisz)