Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konstytucja dla biznesu nadzieją firm. "Najważniejsze, jak będzie wdrożona"

7
Podziel się:

Na rozpoczynającym się w czwartek w Rzeszowie dwudniowym Kongresie 590, wicepremier Mateusz Morawiecki ma zaprezentować konstytucję dla biznesu.

Konstytucja dla biznesu nadzieją firm. "Najważniejsze, jak będzie wdrożona"
(ESB Professional, Shutterstock)

Na rozpoczynającym się w czwartek w Rzeszowie dwudniowym Kongresie 590 wicepremier Mateusz Morawiecki ma zaprezentować konstytucję dla biznesu.

- Taka konstytucja to krok w dobrą stronę, ale najważniejsze, jak zostanie wdrożona - podkreślił Piotr Kamiński, wiceprezydent Pracodawców RP.

Dokument ma zawierać ogólne przepisy określające sposób traktowania przedsiębiorców przez urzędy. Piotr Kamiński zaznaczył, że ważne jest, by różne instytucje, także te na niższych szczeblach, chciały stosować się do tych uregulowań, które mają uprościć na przykład zakładanie firm.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślał w rozmowie z radiową Jedynką, że dokument będzie zawierał między innymi przepisy gwarantujące przyjazną dla przedsiębiorców interpretację prawa. Chodzi m.in. takie zasady jak domniemanie niewinności, jednokrotne kontrolowanie każdej sprawy i niestosowanie prawa wstecz.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Hjy
6 lat temu
W tym faszyźmie nigdy w źyciu nie otworzę juź firmy.
cenzura mnie ...
6 lat temu
Ale kłamstwa i propaganda PIS bo przecież jeśli sprzedajemy ruchomość po 6 miesiącach od jej nabycia to nie musimy płacić podatków! PIS nas okrada a oni próbują wmówić że jest naszym zbawicielem! A gdzie jest Duda z Solidarności, czyżby już pracownikom żyło się lepiej?
Stefan
6 lat temu
Myślę ,że gdy ten nasz wspaniały lecz bardzo skrzywdzony naród obmyje się z lawiny podłości ,korupcji,nietolerancji i patplogii,-umyślnie zaszczepionej nam nielicznymPolakom przez wrogie nam służby specjalne wrogich nam narodów dla upodlenia nas na ile to możliwe . Wówczas może wrócą do łask takie przymioty jak miłość ,współczucie,zrozumienie,tolerancja.Ogółem to wszystko o czym każdy z nas marzy dla siebie i swoich dzieci i wnuków,bez względu na przynależność polityczną,religijną,czy też inną .Oczywiście oprócz wrogów narodu ,którzy wobec prawości całego narodu ,są widoczni jak robactwo na sicie.
zwykły Polak
6 lat temu
To jakis szoł - man
zwykły Polak
6 lat temu
takie regulacje są nieodpowiedzialne, bez wyobraźni. Spowodują znaczne ograniczenie dochodów do budżetu państwa. Nie dość, że wydają pieniądze leniwej i mizernej gawiedzi to jeszcze tracą dochody. Rozwalicie budżet i będzie PO was.