Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Monitoring GPS z korzyścią dla pracownika?

0
Podziel się:

Koszty ponoszone przez firmy na flotę stanowią jej znaczną część wydatków. Dlatego coraz częściej poruszana jest kwestia ich optymalizacją.

Monitoring GPS z korzyścią dla pracownika?
(Marcin Wichary/CC/Flickr)

Jednym z narzędzi kontroli stosowanym przez firmy jest monitoring GPS - przez pracowników odbierany jako kolejna niedogodność. Jak się okazuje nie taki diabeł straszny, jak go malują. System monitoringu może służyć także pracownikom.

Co dla pracodawcy?

Systemy monitoringu GPS posiadają wiele przydatnych funkcji. Zaczynając od możliwości podglądu pozycji auta w czasie rzeczywistym, poprzez możliwość generowania raportów dotyczących kosztów związanych ze średnim spalaniem paliwa, a na możliwości sprawdzania prędkości z jakimi poruszają się kierowcy kończąc. Monitoring pozwala również na dokładne rozliczanie pracowników z powierzonych im zadań.

– _ Posiadając system monitoringu GPS fleet manager z łatwością może sprawdzić trasę jaką pokonał pracownik, a co za tym idzie czy odwiedził wszystkie wcześniej wyznaczone mu punkty _ – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl.

Analiza raportów tras z pewnością pozwoli na skrócenie dystansów pokonywanych przez pracowników czy też zwiększenie liczby odwiedzanych punktów, a tym samym wpłynie na oszczędność czasu i pieniędzy. Redukcja kosztów związanych z eksploatacją aut wprowadza realne korzyści nie tylko z perspektywy oszczędności. Dzięki zastosowaniu monitoringu GPS można poprawić m.in. szybkość i jakość obsługi, co pozytywnie wpływa na lepsze postrzeganie firmy w oczach kontrahentów.

Mówiąc o oszczędnościach nie sposób nie wspomnieć o kosztach związanych z użytkowaniem firmowych samochodów, w tym ich serwisowaniem. Co istotne z punktu widzenia fleet managera, część systemów daje także możliwość otrzymywania powiadomień w postaci alertów, gdy dla któregoś z posiadanych pojazdów zbliża się termin wygaśnięcia ubezpieczenia, przeglądu technicznego lub gdy któryś z pojazdów przekroczył jeden z granicznych parametrów.

Co dla pracownika?

Monitoring GPS może przynieść korzyści nie tylko pracodawcy, ale również pracownikom. Część dostawców systemów GPS rozbudowuje swoje rozwiązania o funkcje przydatne kierowcom. – _ Nasza aplikacja posiada dodatkowy moduł, który pełni funkcję asystenta kierowcy oraz mapę _ – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl.

Takie rozwiązanie pozwala na prezentację aktualnego natężenia ruchu na drogach, nazw miast i osiedli, stacji benzynowych i cen paliw. Dodatkowo kierowcy otrzymują powiadomienia o położeniu fotoradarów, kontrolach prędkości, patrolach policji, kontrolach ITD oraz wypadkach, co z pewnością może się przydać niejednemu zmotoryzowanemu, zwłaszcza jeśli na co dzień pokonuje sporą ilość kilometrów.

Za pomocą kilku przycisków użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym przekazywać sobie informacje o zdarzeniach na drodze. Połączenie obu funkcji w jednej aplikacji stanowi nie lada gratkę dla przedsiębiorców otwartych na rozwiązania mobilne.

Czytaj więcej w Money.pl
Samochód w firmie. Jak wprowadzić prywatne auto? Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą wprowadzić auto do majątku firmy i skorzystać na tym podatkowo – nawet jeśli auto zostało zakupione prywatnie
Naprawa auta wliczona w koszty. Niezbędne AC Wydatki poniesione na naprawę uszkodzonego w wypadku drogowym samochodu mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów.
Wykup samochodu z leasingu operacyjnego. Trzeba rozliczyć VAT? Jeśli przedmiotem umowy jest leasing operacyjny, przy wykupie po zakończonym okresie leasingowania podatnik otrzymuje fakturę dokumentującą dostawę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)