Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Odzyskiwanie długu. Jak ściągać należności od kontrahenta i czy umarzać wierzytelności

0
Podziel się:

Zadłużenie firm notowanych w Krajowym Rejestrze Długów na koniec czerwca 2016 roku wynosiło niemal 6,1 miliarda złotych.

Odzyskiwanie długu. Jak ściągać należności od kontrahenta i czy umarzać wierzytelności
(bramgino)

Masz kontrahenta, który zalega z zapłaceniem należności? Nie jesteś bezradny. Jest kilka sposobów na to, by odzyskać pieniądze - możesz oddać sprawę firmie windykacyjnej lub sprzedać wierzytelność. Możesz także sam dochodzić zapłaty w sądzie, a jeśli dług jest nieściągalny, istnieje możliwość jego umorzenia. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Pytanie czy warto?

- Zadłużenie firm notowanych w Krajowym Rejestrze Długów na koniec czerwca 2016 roku wynosiło niemal 6,1 miliarda złotych. To łączny dług przypadający na 224 694 dłużników, którzy w sumie mieli 853 548 niezapłaconych w terminie zobowiązań - wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów. Dla porównania, łączne zadłużenie firm znajdujących się w bazie danych KRD BIG na koniec czerwca 2014 roku wynosiło 3,87 miliarda złotych. W połowie 2015 roku była to już kwota 4,46 miliarda złotych. - Obecnie długi firm sięgają niemal 6,1 miliarda złotych. Po części jest to oczywiście zasługa wzrostu świadomości firm, które chętniej dopisują dłużników do Krajowego Rejestru Długów, ale nie zmienia to faktu, że tendencja jest wyraźnie negatywna - dodaje.

wiadomości
gospodarka
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)