Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Ojciec Rydzyk ekspertem od startupów. "Przepraszam, a skąd pan wie o tym sympozjum?"

210
Podziel się:

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu organizuje sympozjum o przedsiębiorczości i startupach. W rozpisce znajdziemy nazwiska ministrów, ekspertów z branż mięsnej, mleczarskiej, kynologicznej i… aż jednego przedstawiciela nowych technologii.

Ojciec Rydzyk zaprosił na sympozjum o startupach przedstawicieli branży mięsnej, mleczarskiej, a nawet kynologicznej.
Ojciec Rydzyk zaprosił na sympozjum o startupach przedstawicieli branży mięsnej, mleczarskiej, a nawet kynologicznej. (East News, Jacek Piski/REPORTER)

"Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i Przyszłość. Tradycja i startupy". To pełna nazwa sympozjum, które organizuje toruńska uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka oraz instytut "Pamięć i tożsamość" im. Jana Pawła II. Po lekturze programu tej imprezy można odnieść wrażenie, że organizatorzy położyli szczególny nacisk na hasło "tradycja".

Zatem, aby tradycji stało się zadość, kongres poświęcony startupom i nowym technologiom rozpocznie się od mszy świętej. Przez dwie kolejne godziny scena będzie należeć do wspomnianego ojca Tadeusza Rydzyka oraz ministrów: energii - Krzysztofa Tchórzewskiego, inwestycji i rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego oraz wiceministów: sprawiedliwości - Łukasza Piebiaka i finansów - Mariana Banasia.

Po południu odbędą się dwie debaty. W pierwszej wezmą udział członkowie rządu (m.in. minister Zbigniew Ziobro)
, a w kolejnej przedstawiciele biznesu.

Zobacz także: ZOBACZ: Polskie startupy chcą podbić świat. Wśród nich "inteligentny stetoskop"

Doświadczeniami w tworzeniu innowacyjnych biznesów podzielą się: Tomasz Kubik – prezes Zakładów Przetwórstwa Mięsnego "Biernacki", Szczepan Wójcik – prezes Instytutu Gospodarki Rolnej (a do tego znany rolnik i hodowca zwierząt futerkowych), ponadto – Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego oraz Wiesław Cieślak ze Spółdzielni Mleczarskiej w Kole.

Trzeba przyznać, że organizatorzy wystawili mocny skład. Jakimś sposobem znalazło się miejsce dla jedynego przedstawiciela branży informatycznej – prezesa firmy Ithouse, Aleksandra Banacha.

- Będę poruszał tematy związane z rozwojem startupów w obszarze oprogramowania, konkurencyjności polskich startupów wobec firm z Zachodu i problemów w rozwoju takich spółek – wyjaśnił money.pl Aleksadner Banach.

Zapytany przez nas, czy nie będzie się czuł nieco osamotniony, występując jako jedyny przedstawiciel startupów na kongresie poświęconym startupom, odpowiedział:

- No, niestety… a przepraszam, skąd pan wie o tym sympozjum?

Dowiedzieliśmy się o wydarzeniu przypadkiem. Plakat z informacją o sympozjum można znaleźć m.in. na stronie internetowej uczelni ojca Rydzyka. Według naszych informacji, na kongresie miał wystąpić także premier Mateusz Morawiecki, ale ze względu na inne obowiązki nie będzie mógł przyjechać.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami uczelni. Zapytaliśmy, jak wielu uczestników potwierdziło swój udział. Poproszono nas o wysłanie pytań na adres mailowy dziekanatu. Gdy dostaniemy odpowiedź, natychmiast ją przekażemy.

Podczas sympozjum zabraknie jednak największej polskiej organizacji, która działa na rzecz środowiska startupowego, czyli fundacji Startup Poland.

- Nie słyszałam o tej imprezie, nie wybieram się, chyba nawet nie dostałam zaproszenia – mówi money.pl prezes fundacji, Julia Krysztofiak-Szopa. I dodaje:

- Tadeusz Rydzyk świetnie radzi sobie w biznesie i osiąga na tym polu ogromne sukcesy. Dla wielu startupów takie spotkanie na pewno byłoby bardzo wartościowe. Natomiast czy startupy tracą na tym, że nie są zaproszone na imprezę? Myślę, że nie. W Polsce jest wiele imprez, na których przedsiębiorcy mogą wynieść bardzo dużo dla siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(210)
Polak
5 lata temu
Kiedy ten biznesmen zacznie płacic podatki?
Polak
5 lata temu
Kiedy ten biznesmen zacznie płacic podatki?
olo
5 lata temu
A na co zapraszac startupy? Zakon redemptorystow i O. R. to jeden wielki startup hehe
Wtf
5 lata temu
Com to kawa za mafia ?
jas
5 lata temu
zebranie wieprzy kleryckich i pachołków kleryckich. buaaaaaaaa
...
Następna strona