Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Szafrańska
|

Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

151
Podziel się:

Uwaga przedsiębiorcy, oszuści starają się wyłudzić od was pieniądze. Rozsyłają listy, żądając pieniędzy za rejestrację firmy.

Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

Uwaga przedsiębiorcy, oszuści znów starają się wyłudzić od was pieniądze. Rozsyłają listy, żądając zapłaty za rejestrację firmy. Jeśli dostaliście takie wezwanie do zapłaty, wyrzućcie je do kosza.

Nasz czytelnik pan Tomasz przysłał do redakcji WP money.pl skan pisma, jakie otrzymał pod koniec grudnia od CEDGiF, czyli Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm. Już sam tytuł podmiotu może zmylić, bo na pierwszy rzut oka przypomina Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, czyli państwowy urząd.

Treść listu również wskazuje na pismo z urzędu. Odwołanie do kliku ustaw, nakaz "uregulowania fakultatywnej opłaty w wysokości 295 zł" oraz załączony i wypełniony druk do opłaty rzekomej zaległości. Łatwo dać się zmylić, że koniecznie powinniśmy dokonać zapłaty i tym samym podarować oszustom prawie 300 zł.

Dlatego przypominamy: rejestracja przedsiębiorców w CEIDG (w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) jest całkowicie bezpłatna. Urząd informuje o tym na swojej stronie internetowej wielkim bannerem.

W Polsce funkcjonuje kilka firm, które rozsyłają przedsiębiorcom nakazy zapłaty za wpisanie do rejestrów. Wysyłają je do przedsiębiorców w formie listów i maili. A to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(151)
Janek
7 lat temu
To jakiego kosza? Policja co robi? 1) pisemko do prokuratury, bo Policji nie chce się przyjąć zgłoszenia 2) nie czekasz jak burek 2+ godziny, aby cię spłacili, ale zapraszają na konkretną godzinę 3) streszczaj się, bo i tak umorzą 4) jak przyjdzie umorzenie .. wnosić sprzeciw 5) jest niejawne posiedzenie i lepiej na nim być, 6) biorą się za robię, ale oszustów już trudniej złapać, bo słup już podjął gotówkę Co jeśli nie zgłosisz? Będą kradli dalej, jak zgasisz, to może ktoś w kochanej Policji jednak ruszy, ewentualnie powiążą sprawy z kraju i sprawca w końcu posiedzi, a ofiary mnie będą przeżywać stresu
@
7 lat temu
moja księgowa poradziła, żebym to zgłosił na policję. wysłałem mailem a parę dni później policjant zadzwonił i powiedział, że za dużo z tym nie mogą zrobić. poprosił jednak żebym przyjechał i złożył oficjalnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. chyba po dwóch tygodniach dostałem odpowiedź od prokuratury, że nie podejmują sprawy. w internecie znalazłem informacje, że podobno stoją za tym wszystkim jacyś lokalni politycy z jakiegoś pierdziszewa.
tyu
7 lat temu
Należy ich wyłapać i posłać za kraty w trybie pilnym !!!
Lucas
7 lat temu
To metoda na "wpis" , metoda na "wnuczka" znana . Dziwi mnie to że ludzie płacą, a firmy które pobierają pieniądze na konta nawet Vatu nie odprowadzają za otrzymane przelewy i nie wykazują przychodu . Przecież to przestępstwo gospodarcze najwyższej rangi w Polsce NIE PŁAĆ VATU I SKARBÓWKA CIE ZNISZCZY , a prokuratura sprawę bada .
sznyta
7 lat temu
Przecież to nie jest oszustwo tylko sprzedaż wpisu do rejestru który prowadzi prywatna firma.
...
Następna strona