Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT-y przez internet? Trzy razy więcej

0
Podziel się:

W tym roku podatnicy złożyli już ponad 220 tys. PIT-ów przez internet.

PIT-y przez internet? Trzy razy więcej
(Ginasanders/Dreamstime)

W tym roku podatnicy złożyli już ponad 220 tys. PIT-ów przez internet. To niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort zachęca do składania rozliczeń drogą elektroniczną.

Jak podał resort, w ramach akcji Szybki PIT chce dotrzeć do podatników z informacją, że istnieje możliwość składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Według ministerstwa wiedzę, jak rozliczyć się przez internet dostarcza filmowy poradnik _ PIT przez internet _ na kanale YouTube. W filmie krok po kroku pokazano, jak złożyć PIT online za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.e-deklaracje.gov.pl lub za pośrednictwem aplikacji instalowanej na komputerze.

Oglądający dowiadują się też, jakie dane muszą przygotować oraz jak otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Ministerstwo podkreśla, że poradnik na ten temat został przygotowany także w formie papierowej, dostępnej w urzędach skarbowych w całej Polsce i na stronie www.szybkipit.pl. Oprócz broszury nt. rozliczeń online w serwisie zamieszczono także inne informacje przydatne w wypełnieniu rocznego zeznania.

W 2009 r. Ministerstwo Finansów wprowadziło możliwość składania druków PIT-37 za 2008 r. bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ze względu na dużą popularność tej formy, w 2010 r. rozszerzono możliwość na formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Z kolei w 2011 r. można po raz pierwszy bez podpisu przesyłać PIT-16, PIT-16a, PIT-19a i PIT-28.(PAP)

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/za;spoznienie;w;rozliczeniu;pit;nawet;26;tys;zl;kary,75,0,615755.html) Za spóźnienie w rozliczeniu PIT nawet 26 tys. zł kary Jeszcze dziś można składać rozliczenie w urzędzie, przez internet i wysyłając pocztą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t92201.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/uwaga;na;pit;2010;prawo;znow;nieprecyzyjne,12,0,754700.html) Uwaga na PIT 2010. Prawo znów nieprecyzyjne Nie ma dokładnej definicji samotnego rodzica. Nie wiadomo, dla kogo ulga.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/18657/38535_laptop.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/rozlicz;pit;przez;internet,207,0,749519.html) Rozlicz PIT przez internet Przyjazny system dla użytkownika powinien zachęcić internautów do rozliczania się przez internet. Tymczasem w ubiegłym roku tylko 0,5 procent podatników skorzystało z tej możliwości. W tym roku może być lepiej, bowiem na podatników czekają kolejne ułatwienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)